منو
سبد خرید

دو فیلمنامه ؛ اردت و روز خشم

دو فیلمنامه ؛ اردت و روز خشم
درحال حاضر موجود نمی باشد
دو فیلمنامه ؛ اردت و روز خشم
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 44519 - 27/2
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 12
0 ریال

دو فیلمنامه ؛ اردت و روز خشم

نویسنده: تئودور درایر
مترجم: بابک احمدی
ناشر: فاریاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 240
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1364 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب  

کتاب مصور حاضر اختصاص دارد به متن دو فیلم‌نامه روز خشم و اردت به کارگردانی کاتئودور درایر، کارگردان دانمارکی .

فیلم روز خشم  براساس نمایش‌نامه آن پدرسدوتر نوشته ویرز ینسن، نمایش‌نامه نویس نروژی ساخته شده است .این فیلم شش شخصیت اصلی دارد . دو مرد به نام آبسالون و لائورنتیوس کشیش‌هایی اقتدارگرا بوده نسبت به خواست و نیک بختی دیگران بی‌اعتنایند ;یعنی با قدرتی بی مرز در آزار رساندن به دیگران، پرونده‌سازی، کشتن و سوزاندن .

شخصیت دیگر، مارتین، پسر آبسالون، جوانی است که در برابر نیروی عشق، و هم در مقابل نظم حاکم و قاعده‌های اخلاقی و اجتماعی ناتوان بوده و در پایان آشکارا راه دو مرد دیگر را بر می‌گزیند .از سه زن فیلم، یکی به نام مارته در میانه فیلم به اتهام جادوگری سوزانده می‌شود .دیگری مرته مادر آبسالون پیرزنی است حسود، خشن و اقتدارگرا و سومی آن، زنی جوان و زیباست که در نوجوانی ناگزیر به همسری کشیشی سالخورده درآمده است .

در میانه فیلم، آن به مارتین دل می‌بازد، عشقی پرشور و زمینی که در برابر نیروهای مقتدر اجتماعی و اخلاقی رنگ می‌بازد و سرانجام در پایان فیلم، آن به اتهام جادوگری و قتل در میان شعله‌های آتش جان می‌بازد .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات