دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

دو دنیا

دو دنیا
-8 %
دو دنیا
  • موجودی: موجود
  • مدل: 151401 - 81/3
  • وزن: 0.50kg
595,000 ریال
650,000 ریال

دو دنیا

نویسنده: گلی ترقی
ناشر: نیلوفر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 215
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1

کیفیت : نو ؛ نوشته تقدیمی دارد

 

مروری بر کتاب

مجموعه هفت داستان کوتاه

خاطره‌ها سرمایه‌های آدم‌ها هستند، باید در زمان حال زندگی کرد اما خوشایند است که خاطره‌هایی وجود داشته باشند که انسان وقتی به آن‌ها برمی‌گردد لبخند بزند و دلگرم شود. فضای سال‌های دهه‌ی چهل و پنجاه در ایران برای نویسندگان زیادی سوژه‌ی نوشتن بوده است. گلی ترقی در مجموعه داستان دودنیا خاطراتی را از آن زمان‌ها روایت می‌کند، خاطراتی که آن‌قدر خوب و زنده توصیف‌شده‌اند که مانند صحنه‌ی تئاتر از جلوی چشم خواننده می‌گذرند و لحظات خواندن کتاب را برایش شیرین می‌کنند.
کتاب در حقیقت جلد دوم خاطره های پراکنده محسوب می شود .


فهرست

اولین روز : خانم ترقی در بیمارستان هست و به او می گویند نوشتن حالش را بهتر می کند و او به صورت کلی خاطراتش را مرور می کند همون خاطرات و شخصیت های کتاب خاطره های پراکنده . چیز خاص یا جدیدی نیست .
خانم ها : از دو خواهری که مهمانشان بودند می گوید . خانم گرگه که رو راست است ولی به همه طعنه می زند و خنام ناز با کلی ادا و اطوار که شوهرش شبیه غلام اوست .
آن سوی دیوار : از کودکی خود می گوید زمانی که به کلاس پیانو می رفته و در خانه فامیل مادری از شکاف دیوار وقایع خانه همسایه را دنبال می کرده . گیتی خانم زنی که ظاهرا آدم درستی نیست .
گل های شیراز : از خودش می گوید زمانی که به کلاس رقص می رفته و دوستان کلاس رقص و عاشقی گل مریم و پرویز .
فرشته ها : آقای ر که زهن فرانسوی و دخترش سوفی را ترک می کند تا با یکی از فامیل های خانم ترقی ازدواج کند .
پدر : همان داستان پدر کتاب خاطرات پراکنده ولی با جزئیات و توضیحات بیشتر . آخرین روز : اینم یک جور خاتمه و پایان دوران بیمارستان هستش .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب دو دنیا

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات