منو
سبد خرید

دو حرکت در تاریخ ؛ سه جلدی

دو حرکت در تاریخ ؛ سه جلدی
دو حرکت در تاریخ ؛ سه جلدی
درحال حاضر موجود نمی باشد
دو حرکت در تاریخ ؛ سه جلدی
دو حرکت در تاریخ ؛ سه جلدی
دو حرکت در تاریخ ؛ سه جلدی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 91814 - 61/4
  • وزن: 2.50kg
  • UPC: 27.5
0 ریال

دو حرکت در تاریخ

نویسنده: محمدحسن زورق
ناشر: دفتر نشر فرهنگ اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1114
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

این اثر یک فلسفه و تحلیل تاریخ است موضوع کتاب حاضر، جستاری تاریخی در بررسی تحولات جهان اسلام و سیر اندیشه‌های دانشمندان اسلامی قرن‌های اول هجری است و اصول و مبانی نظری دین اسلام و نیز تحولات تاریخی مسلمانان از جنبه‌های سیاسی و جغرافیایی را بررسی می‌کند.این اثر یک فلسفه و تحلیل تاریخ است.

کتاب با مبحثی درباره فلسفه تاریخ و پژوهش‌های تاریخی آغاز می‌شود و با تشریح مبانی نظری دین اسلام و تأثیرات آن‌ها بر جریان‌های تاریخی ـ اجتماعی ادامه می‌یابد.

نگارنده، سپس دستاوردهای مهم مسلمانان و توسعه و پیشرفت‌های آنان و نیز نهضت‌های گوناگون اسلامی را شرح می‌دهد و وقایع اصلی و هویت‌ساز مسلمانان را تحلیل و بررسی می‌کند. کتاب با هدف آشنایی با تاریخ تحلیلی اسلام در قرون اولیه تدوین شده است.

جلد اول : مبانی : در آن مباحثی درباره «هوشیاری تاریخی»، «سرشت انسان»، «نبوت»، «امامت»، «لحظه شکل‌گیری تحولات تاریخی صدر اسلام»، «دو استراتژی پیامبر اکرم (ص) برای تثبیت قرآن در تاریخ» و «تأسیس جامعه جهانی طراز قرآن» بیان شده است.
جلد دوم : قرون میانی : مسائل مربوط به تحولات قرون میانی از «جنگ‌های صلیبی»، «حمله مغول»، «رنسانس» و «تحولات اروپای غربی» در آن مطرح شده است.
جلد سوم : بیداری جهانی : در این جلد از «انقلاب صنعتی و انقلاب‌های اجتماعی بزرگ» همانند انقلاب انگلستان، آمریکا، فرانسه، روسیه و چین و در نهایت انقلاب اسلامی ایران، بحث‌هایی به میان آمده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات