منو
سبد خرید

دون ژوئن ایرانی

دون ژوئن ایرانی
درحال حاضر موجود نمی باشد
دون ژوئن ایرانی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 101868
  • وزن: 1.00kg
0 ریال

دون ژوئن ایرانی

نویسنده: اروج بیک بیات
مترجم: مسعود رجب نیا
ناشر: بنگاه ترجمه و نشر کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 425
اندازه کتاب: وزیری جلد سخت - سال انتشار: 1338 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

اروج‌بیک بیات و چنان که بعدها خوانده شد دون ژوان ایران (۱۵۶۰-۱۶۰۵م) از اعضای هیئتی ایرانی بود که به فرمان شاه عباس یکم (۱۰۰۷ق، ۱۵۹۹م) به سرپرستی حسینعلی بیگ بیات برای تحکیم روابط به اروپا رفتند.

او دبیر اول نخستین سفارت شاه عباس در اروپا بود. آنها در شهر بایادولید در اسپانیا، به محضر فیلیپ سوم، پادشاه اسپانیا رسیدند و مورد پذیرایی گرم قرار گرفتند. پادشاه به اتحاد با ایران ابراز علاقه کرد و قرار شد به شاه عباس جواب دهد.

این هیئت قصد عزیمت به لیسبون را داشت، اما در پی آگاهی حسینعلی بیگ از مسیحی شدن برادرزاده اش از سفر به دیگر کشورهای اروپایی چشم پوشید. قرار شد این هیئت به هزینه پادشاه اسپانیا از راه دماغه امید نیک به ایران برگردند. در مریدا، در نزدیکی لیسبون شخصی روحانی شیعه همراه گروه را کشت و حسینعلی‌بیگ، اروج بیگ را برای دادخواهی نزد پادشاه فرستاد.

او هم به مذهب کاتولیک دین ترسایی گروید و به لیسبون برگشت. او فکر می‌کرد کسی از تغییر مذهبش مطلع نیست و می‌خواست به ایران برگشته خانواده‌اش را به اسپانیا ببرد، ولی مطلع شد که حسینعلی‌بیگ به این مساله پی برده و قصد قتل او را دارد. اروج بیگ از مهلکه جان به در برد و در اروپا ماند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات