كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
دولت انتخابی اسلامی و مردم سالاری

دولت انتخابی اسلامی و مردم سالاری 

نویسنده: علی اکبر کمالی
ناشر: کویر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 275
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

بررسی آراء شیخ محمدمهدی شمس الدین و دکتر مهدی حائری یزدی

مروری بر تاریخچه مباحث سیاسی در میان اندیشمندان و نویسندگان مسلمان نشان می‌دهد که نفوذ تدریجی اندیشه‌های سیاسی نوین به کشورهای اسلامی از اوایل قرن بیستم باعث تجدید نظر بسیاری از ایشان در آراء سیاسی گذشته و ارائه برداشت‌های جدید از رابطه دین و سیاست و مفاهیم اصلی اسلامی نظیر خلافت، حکومت، ولایت، جهاد، شهادت و غیره شده است.

این امر به اضافه موج رو به رشد آگاهی در میان مسلمانان جهان، باعث گردید که بسیاری از ایشان تلاش گسترده‌ای برای به روز کردن مباحث سیاسی و ارائه مدلی از «حکومت اسلامی» بنمایند که با شرایط و مقتضیات جهان جدید سازگار باشد. با این حال سابقه اندک مباحث جدی و عمیق سیاسی در میان مسلمانان خصوصا در چند قرن اخیر - بر اثر عواملی چون استبداد شدید و انحطاط داخلی و هجوم و استعمار خارجی - موجب شد که مسلمانان جهان نتوانند به موضع متعادلی در برابر مفاهیم و نهادهای مدرن و جهانی شده چون مردم سالاری، حقوق بشر و غیره دست یابند.

علاوه بر این نباید فراموش کرد که فرقه‌های متعدد اسلامی از هنگام رحلت رسول اکرم (ص) در مورد اصول و مبانی حکومت در اسلام اختلاف نظرهای جدی داشته‌اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دولت انتخابی اسلامی و مردم سالاری

  • ناشر: کویر
  • کد کتاب: 86127 - 106/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: علی اکبر کمالی, حک.مت اسلامی, فقه شیعه, مردمسالاری دینی, جمهوری اسلامی, اسلام سیاسی, کتاب دولت انتخابی اسلامی و مردم سالاری