کیفیت کتاب
 
کتاب دوست شما فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب عمومی انتشارات

دوست شما

نویسنده: نورالهدی منگنه
ناشر: مولف
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 315
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1333 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : عالی ؛ جلد کتاب کمی افتادگی دارد.

 
مروری بر کتاب  

جلد اول ؛ شامل مقالات و موضوعات روانشناختی

نویسنده پس از تحصیلات قدیمه ، در رشتهٔ روانشناسی کودک در دانشگاه بیروت ادامهٔ تحصیل داد. بانو نورالهدی به زبان‌های فرانسه و انگلیسی و عربی آشنا بود. وی در شهریور ۱۳۳۴ق مجلهٔ "بی‌بی" را تأسیس و منتشر کرد.

او در پایه‌گذاری جمعیت نسوان وطن‌خواه عضو مؤثر بود و همچنین با کانون بانوان همکاری داشت. از آثار وی: "دوست شما"؛ "ره‌آموز خانواده" ، در تربیت اطفال؛ "ناقوس" ، در اخلاق و روش خانواده ، شعر؛ "تگرگ" ، شعر؛ "گلگشت.

...اساس فرهنگ هر جامعه را زنان آن جامعه تشکیل می دهند؛ زیرا تربیت و پرروش نسل آینده، عهده آنان است.منگنه نیز پی برده بود که بهترین روش برای تغییر فرهنگ یک جامعه، ایجاد تغییر در زنان، به ویژه زنان طبقه متوسط است.

او خود می گوید: «عقیده من این بود که باید مادران و خانواده ها را اصلاح کرد و مادر آزموده تحویل جامعه داد.این رستاخیز را باید از طبقه پایین آغاز کرد و می باید بدون تظاهر، زنانی را که فاقد پرورش و آموزش هستند، جمع کرد و برای آن ها سخنرانی کرد.

با مهر و محبت به آن ها فهماند که دنیا و جامعه و خانواده، از آنان چه می خواهد.بنابراین، مقالات زیادی تحت عنوان «لزوم تربیت زنان» در مجله نسوان وطن خواه نوشته ام...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دوست شما

  • کد کتاب: 67366 - 29/4
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال

برچسب ها: نورالهدی منگنه, روانشناسی اجتماعی, روانشناسی کودک, روانشناسی تربیتی, دوستیابی, دوست یابی, کتاب دوست شما