كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
دور گردون

دور گردون

نویسنده: طاهره ابید
ناشر: سروش - فرهنگ گستر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 256
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 1 


مروری بر کتاب 

رمان یکی از گونه های ادبی غیر بومی ایران است که جای خود را در ادبیات یکصد ساله گذشته باز کرده است و رمان نویسان ما تجربه های موفقی در آن داشته اند و هنوز هم در مخاطب قرار دادن خواص و به ویژه عامه از بهترین گونه هاست. بی اغراق گزیده ترین آثار بزرگ نویسندگان صاحب نام دنیا در این گونه ادبی پا به عرصه حیات گذاشته اند. بازیابی و تحلیل روابط انسان درگیر در جنگ و تبعات آن ، از جمله منابع بسیار غنی تألیفات ادبی است.

سخن گفتن از مسائل بنیادین آدمی و پرداختن به مافی الضمیر آن گروه از یادگاران عرصه نبرد که هنوز صیر و استقامت می ورزند، آیا نمودی از جلوه و رسم زندگی است؟ اگر نظر عالمان نقد ادبی را بپذیریم که اثر ادبی موفق باید از اسطوره بی بهره نباشد، از تمهیدات و صناعات ادبی چون استعاره، مجاز، مرسل و تصویرسازی بهره مند باشد، به نماد نظر داشته، از سیاست زدگی نیز دور باشد، این اثر تا حد خوبی در خلق این فضا تلاش کرده است.

داستان بلند «دور گردون» داستان غم و اندوه، بیماری، وسواسی، بگو مگو و اما و اگر تعدادی آدم است که هر یک در زندگی خود دردی دارد. یکی شوهرش وفات یافته، یکی همسرش در جنگ قطع نخاع شده، یکی وسواس دارد، یکی درس می‏خواند و به ازدواجش می‏ اندیشد. در این داستان بلند ، ایوب شوهر ثریا در جنگ مجروح می‏ شود و ترکشی در جمجمه‏ اش فرو می‏ رود که باعث فلج‏ شدن وی می ‏گردد. او گاهی دچار تشنج می‏ شود و مادر پیر و همسرش را نگران می‏ سازد. قبل از این که ایوب به جنگ برود زنش خانه را ترک می‏ کند و به امید طلاق می نشیند...

لازم به ذکر است کتاب «دور گردون» در اولین دوره گزینش آثار برتر رمان ادب پایداری در مرکز مطالعات و تحقیقات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال 1380 در گروه برترین آثار بهترین اثر شناخته شد.

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دور گردون

  • ناشر: سروش
  • کد کتاب: 70151 - 101/1
  • موجودی: در انبار
  • 120,000ریال
  • 80,000ریال

برچسب ها: طاهره ابید, داستان های فارسی, ادبیات دفاع مقدس, کتاب دور گردون