دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

دور دنیا در هشتاد روز

دور دنیا در هشتاد روز

نویسنده: ژول ورن
مترجم: مهدی سحابی
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 112
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 5

 

مروری بر کتاب

مصور

ژول گابریل ورن(1905 -1828) نویسنده و آینده‌نگر فرانسوی بود که کتاب‌های زیادی با مضمون علمی - تخیلی نوشت. او هنگامی از سفر به هوا و فضا و زیر دریا در داستان‌های خود سخن گفت که هنوز بشر نتوانسته بود وسایل و امکانات چنین سفرهایی را فراهم کند. آثار او از نظر ترجمه به زبان‌های دیگر بعد از آثار آگاتا کریستی در رده دوم جهانی هستند. سال 2005 به مناسبت صدمین سال مرگ او «سال ژول ورن» نامیده شد.

تاکنون چندین انیمیشن و فیلم از آثار او ساخته شده‌است. ورن به عنوان (پدر داستان های علمی تخیلی) شناخته شده است. ژول ورن در هشتم فوریه 1828 میلادی در یک خانواده مرفه در منطقه فدو از شهر نانت فرانسه به دنیا آمد. به خواست پدرش تحصیلاتش را در رشته حقوق به پایان برد اما ذوق نمایشنامه‌نویسی و رمان‌نویسی او را بر آن داشت که کم‌کم به سوی ادبیات کشیده شود. در ابتدا هر چند موفق نبود، ولی بعد پیشرفت سریعی کرد. (پنج هفته در بالون) او بسیار موفق بود و هواخواهان بسیاری یافت. ناشر آثار او، پیر-ژول هتزل برای او دوست و مشاور و همراه بسیار خوبی بود.

آقای فاگ که در لندن زندگی آرامی دارد. ناگهان روز دوم اکتبر1872 با دوستانش شرط می بندد که کره زمین را هشتاد روزه دور بزند و دوباره به لندن بر گردد. دوستانش و بسیاری از مردم معتقدند که چنین چیزی امکان ندارد ، چون کافی است که او در راه از کشتی یا قطاری جا بماند و یا گرفتار طوفان یا دزدان شود، اما او چنان مصمم است که با شتاب به خانه می رود،فوری ساکی بر می دارد و با خدمتکارش قطاری می گیرد و به راه می افتد.

اما چرا کار آگاه فیکس او را تعقیب می کند ؟
آیا نجات آدا، همسر مهاراجه از مرگ کار عاقلانه ای است؟ و بالا خره آقای فاگ همه ثروتش را به خاطر این شرط بندی عجیب از دست نخواهد داد؟

این مجموعه با با هدف آشنایی نسل کتاب خوان ایرانی و با ادبیات جاودان جهانی انتخاب و ترجمه شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات