منو
سبد خرید

ده هزار مثل فارسی

ده هزار مثل فارسی
ده هزار مثل فارسی
درحال حاضر موجود نمی باشد
ده هزار مثل فارسی
ده هزار مثل فارسی
ده هزار مثل فارسی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 92418 - 5/1
  • وزن: 1.20kg
  • UPC: 90
0 ریال

ده هزار مثل فارسی و بیست هزار معادل آنها

نویسنده: ابراهیم شکور زاده
ناشر: موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 872
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

امثال و تعبیرات و اصطلاحات رایج در میان هر قوم و ملت یکی از ارکان مهم زبان و ادب و آن قوم و نموداری از ذوق و قریحه و صفات روحی و اخلاقی و افکار و تصورات و رسوم و عادات آن ملت است.  این امثال در طی هزاران سال در میان اقوام مختلف جهان شکفته و نشر یافته و در هر کشور بر خسب اختصاصات قومی و فرهنگی و آداب و سنن و مذهب و حتی وضع جغرافیایی و سیاسی آن کشور ویژگی های خاصی پیدا کرده اند.

سخنان کوتاه و پرمغزی که از اندیشه ای ژرف یا پندی نغز و ظریف برخوردار است و به دلیل سادگی در عمق اندیشه های گذشتگان مقبولیت یافته و بر زبان خاص و عام جاری شده، مثل نام دارد. بسیاری از شاعران و نویسندگان کلام خود را به امثال و حکم آراسته و آن را پرمغز کرده اند. امثال رایج هر قوم، شاخصه مهم و ارزنده ادبیات و پشتوانه فرهنگ آن ملت است. تا کنون فرهنگ امثال زیادی گردآوری شده که فرهنگ «امثال و حکم» دهخدا کامل ترین و معتبرترین آنهاست.

دکتر شکورزاده بلوری نیز در جمع آوری امثال فارسی تلاشی چشمگیر کرده و حسن کتاب او، علاوه بر کثرت امثال، یافتن معادل های هر مثل است. وی علاوه بر امثال عامیانه، امثال را در شعر شاعران مورد توجه قرار داده و قدیمی ترین کاربرد مثل و شیوه بیان هر شاعر و بهترین بیان را بررسی کرده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات