كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
ده نفر پیشتاز

ده نفر پیشتاز

نویسنده: ابراهیم صفائی
ناشر: انجمن تاریخ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 270
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1351 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

کتاب مذکور مشتمل بر زندگینامه ده نفر از رهبران نهضت مشروطه امین الدوله، مشیرالدوله، ظهیرالدوله، سید عبدالله بهبهانی، سید محمّد طباطبایی، سعدالدوله، حاج آقا نورالله اصفهانی، صنیع الدوله، سرداراسعد بختیاری و سپهدار تنکابنی است.

این کتاب، پس از انتشار کتاب رهبران مشروطه تألیف شده است. علّت آن هم بنابر آن چه مؤلّف در مقدّمه کتاب ذکر کرده پیشنهاد یکی از دوستان تاریخ نگار وی بوده است که برای سهولت در مراجعه و مطالعه جوانان درباره تاریخ پیدایی نظام حکومت پارلمانی در ایران، بهتر است تالیفی فراهم آورده شود و بنیانگذاران و پیشتازان واقعی نهضت مشروطه را که در ایجاد رژیم نو سهم اساسی داشته اند، معرّفی کنند تا جوانان ضمن شناخت این شخصیت ها با تاریخ پیدایی و پیشرفت نهضت مشروطه آشنا شوند. صفایی می نویسد:

سخنان آن دوست مرا بر آن داشت که به تنظیم بیوگرافی ده نفر از شخصیت هایی که در پیدایش فکر و ایجاد نهضت مشروطه و یا پیشرفت این نهضت که شاید بیش تر و تأثیر افزون تر داشته اند، بپردازم و این تألیف را فراهم آورده به نام «ده نفر پیشتاز» تقدیم دوستداران تاریخ نمایم

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ده نفر پیشتاز

  • 0ریال

برچسب ها: ابراهیم صفائی, امین الدوله, مشیرالدوله, ظهیرالدوله, سید عبدالله بهبهانی, سید محمّد طباطبایی, سعدالدوله, حاج آقا نورالله اصفهانی, صنیع الدوله, سرداراسعد بختیاری, سپهدار تنکابنی, تاریخ سیاسی ایران, تاریخ اجتماعی ایران, روابط خارجی ایران, مشروطه, قاجار, اسناد و مدارک, کتاب ده نفر پیشتاز