دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ده نفر قزلباش ؛ پنج جلدی

ده نفر قزلباش ؛ پنج جلدی
درحال حاضر موجود نمی باشد
ده نفر قزلباش ؛ پنج جلدی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 50563 - 61/3
  • وزن: 5.40kg
  • UPC: 200
0 ریال

ده نفر قزلباش ؛ پنج جلدی

نویسنده: حسین مسرور
ناشر: مرجان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1830
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1352 

کمیاب  - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

زندگی شاه عباس 

«ده نفر قزلباش» از مهم‌ترین نمونه‌های رمان تاریخی فارسی است، که داستان‌هایی را در زمان صفویه روایت می‌کند. داستان از زمان شاه طهماسب اول آغاز و به دیگر شاهان این سلسله ختم می‌شود.

ده نفر قزلباش به قلم حسین مسرور بعد از شهریور 20 در روزنامه اطلاعات شروع شد که مورد توجه و استقبال بسیاری قرار گرفت؛ داستانی که بعدها به صورت یک دوره کتاب به چاپ رسید و نویسنده در مقدمه آن نوشت:
هنگامی که شروع به نگارش ده نفر قزلباش کردم، پس از شهریور 1320 بود و مردم ایران در اثر ناکامی و محرومیت ها بسیار مایوس بودند. دشمنان نیز برای نابودی آثار معنوی و نژادی ما با تشکیلات و برنامه تخریبی وارد شده بودند. هنوز جلد اول پاورقی در روزنامه اطلاعات تمام نشده بود که سیل نامه ها و تقدیرها به جانب نویسنده روان گردید و معلوم داشت که این نغمه در گوش مردم ایران حسن پذیرش یافته، ما نیز تسلیم و آن را تا چهار جلد دیگر ادامه دادیم .

ماجراهای کتاب از زمانی آغاز میشود که پس از قرنهای متمادی تسلط حکومتهای مختلف و بعضا بیگانه بر گوشه و کنار ایران ، صفویان با در دست داشتن دو سلاح تشیع و ایرانیت برپا خاستند تا ایران از هم گسیخته را یکپارچه و متحد و دست اجانب را از آن کوتاه کنند . لیک دشمنان متعددی مانند ازبکها، عثمانیها و دولتهای غربی نمیتوانستند آرام بنشینند...
این رمان پنج جلدی شرح احوال شاهانی است که در عین حال خود را 'صوفیان خانقاه نشین ' نیز می‌خواندند, اما شخصیت‌های اصلی رمان, چند تن قزلباش, همچون اسکندربیگ, امت بیگ, و یوسف شاه هستند که برای رسیدن به خواسته‌ها و آرمان‌های خویش, از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند و خطرات بی‌شماری را به جان می‌خرند و همواره در خدمت مرشدان خود, پای به عرصه نبرد می‌گذارند . 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات