دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ده مرد رشید ؛ ده جلدی ؛ متن کامل

ده مرد رشید 

نویسنده: شاپور آرین نژاد
ناشر: دنیای کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 4550
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 9

 

مروری بر کتاب  

داستانی در مورد تاریخ ایران باستان که در زمان اردشیر دوم در پاسارگاد آغاز می گردد و درباره رقابت‌های پسران اردشیر هخامنشی دوم بر سر جانشینی اوست.حاوی داستانهای نسل شجاعان - انتقام تیرداد و... البته این کتاب را نمی توان به عنوان یک منبع تاریخی محسوب کرد اما داستانی جالب در مورد حوادث سلطنت اردشیر دوم است.

پاسارگاد شهری که در ازمنه قدیم نیمی از اوراق زرین تاریخ پر افتخار ما با این نام توام است. شهری که سرنوشت کشورهای بزرگ و سلاطین نامور آن روزگاران در کاخ‌های سر به فلک کشیده‌ی آن به وسیله‌ی شاهان و سرداران ایرانی تعیین می‌شد در حدود 360 سال قبل از میلاد مسیح شاهد حوادث و اتفاقات هیجان‌انگیز و در عین حال عجیبی بود.

مقارن نیمه شب یکی از شب‌های تابستان همان سال بعد از نواختن طبل دوم که رفت و آمد در شهر را قدغن می‌کرد از حاشیه دیوار جنوبی کاخ سلطنتی، سایه‌ای از تاریکی مطلق شب جدا شده، آهسته آهسته درحالی‌که دقت داشت صدای قدم‌هایش شنیده نشود، به طرف محله «تکلا» به راه افتاد.

کتاب ده مرد رشید از برجسته‌ترین آثار «شاهپور آرین‌نژاد» بوده که گامی موثر در بیان تاریخ ایران باستان برداشته، بیانگر رقابت پسران اردشیر دوم (شاه هخامنشی) بر سر جانشینی پدرشان بوده و به این ترتیب آینه‌ی تمام‌نمایی از فرهنگ، افتخارات و خلقیات پارسیان ایران‌زمین است.

«رکن‌الدین آرین‌نژاد» که به شاهپور شهره بود، در دهه‌ی 30 خورشیدی در شمار معروف‌ترین پاورقی‌‌نویس‌های ایران به حساب می‌آمد. او کار خود را با کارگری در چاپخانه آغاز کرد و بعدها با قلم خوبی که داشت توانست توجه همگان را با داستان‌های حماسی و عاشقانه‌ای که گاها برای نشریات آن روزگار می‌نوشت، جلب نماید. بعدها شور و اشتیاقش برای نوشتن تا به حدی رسید که کار خود را برای همیشه رها کرد و تمام وقت خود را برای نوشتن و نویسندگی گذاشت.

آرین‌نژاد که برخی آن‌را به حق، با الکساندر دوما قیاس می‌کنند، با توانایی زیادی که در زنده کردن شکوه و شوکت سرزمین کهن‌مان داشته، توانسته تحسین همگان را برانگیزد. از این نویسنده داستان‌های زیادی چه در زمان حیات و چه پس از مرگ ایشان به کوشش همسرشان، منتشر شد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات