كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
ده فرمان

ده فرمان

نویسنده: کریستف کیشلوفسکی
مترجم: عرفان ثابتی
ناشر: ماه ‌ریز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 446
اندازه کتاب: جیبی سلفون - سال انتشار: 1384

 

مروری بر کتاب 

فیلم نامه ده فرمان

کتاب ده فرمان اثر بی بدیل فیلمساز فقید لهستانی کریستف کیشلوفسکی٬ فیلمنام ٴه اپیزودهای سریالیست که در سال ۱۹۸۹ به نمایش عموم درآمد. کیشلوفسکی این فیلمنامهها را با مشارکت "کریستف پیسیویچ"به نگارش در آورد. مجموعه "ده فرمان" جدای نقل ماجرای تاریخی ده فرمان حضرت موسی بوده و وجه تسمیه آن برگرفته از ده دستور آن پیامبر است که به صورت امروزی درآمده اند و به بازتاب آن فرامین در زندگی روزمره پرداخته است.

داستان‌ها الزاما دینی نیستند و مذهب نقش مهمی در داستان پردازی ایفا نکرده است. یافتن ارتباط میان نام‌های فرامین و موضوع اپیزودها بسیار مشکل بوده و گاهی نمی‌توان منطق حاکم بر نام‌گذاری فیلم و فرمان‌های حضرت موسی را یافت. لحن کتاب، بسیار زیبا بوده و در عین سلاست بیان، بسیار پخته است و تخیل خواننده به سادگی راه به منظور نویسنده خواهد برد.

کتاب دیالوگ محور است و البته این تعدد دیالوگ‌ها لطمه‌ای به روند داستان نزده است. در هر داستان، اشاراتی هرچند کوتاه به سایر قسمت‌ها شده است و دقیق شدن در داستان این رازها و ارتباطات را آشکار می‌کند. گرچه الزامی به درک این روابط برای خواننده وجود ندارد و تنها بازی نویسنده با هوش خواننده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ده فرمان

  • ناشر: ماه ‌ریز
  • کد کتاب: 76261 - 71/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: کریستف کیشلوفسکی, عرفان ثابتی, سینمای هالیوود, فیلمنامه, تاریخ سینما, سینما, فیلمنامه, کتاب ده فرمان