دنیای کوچک دن کامیلو

دنیای کوچک دن کامیلو

نویسنده: جووانی گوارسکی
مترجم: جمشید ارجمند
ناشر: پرواز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 264
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 4

مروری بر کتاب

یک کشیش ، یک کمونیست ، قصبه‌ ای توی دره‌ پو در نوار خاکی شمال ایتالیا و یک مجسمه‌ مسیح؛ دنیای کوچک دن کامیلو را ‌این ‌ها شکل داده‌ اند اما قضیه به همین ‌جا ختم نمی ‌شود، چون این کشیش، دن کامیلوی ساده ‌دل، لجوج و البته هوشیار است و کمونیست قصه هم په‌پونه کم‌ سواد و زورمند که هم ‌زمان شهردار، مکانیک قصبه و رییس حزب کمونیست آن است.

در این دنیای کوچک، بین شط و کوه، بسیاری چیزها اتفاق می ‌افتد که در هیچ کجای دنیا روی نخواهد داد، پس چندان عجیب نیست که مسیح ِ کلیسای قصبه هم، نه فقط مجسمه ‌ای بی ‌جان و خاموش که ناظریست تیزبین و از فراز جای‌گاهش امورات قصبه و بخصوص دن کامیلو را زیرنظر دارد؛ طرف مشورت این کشیش زیرک است و در مواقع لازم به یاری او می‌آید!

ماجراهای این کتاب در سال‌ های بعد از جنگ جهانی دوم اتفاق می ‌افتد؛ در هنگامه‌ تقابل احزاب و مرام‌ های مختلف و بخصوص کلیسا و حزب کمونیست - که در آن روزها در کشورهایی مثل فرانسه و ایتالیا قدرت یافته بود -. همین است که همه‌ اتفاقات دنیای کوچک دن کامیلو رنگ و بوی مبارزات حزبی دارد و قصبه، محلی‌ست برای رویارویی په‌پونه به عنوان نماد ایدئولوژی چپ، و دن کامیلو به عنوان نماد اندیشه‌ مذهبی کلیسایی و ضد چپ.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دنیای کوچک دن کامیلو

  • ناشر: پرواز
  • کد کتاب: 72475 - 4/2
  • موجودی: در انبار
  • 100,000ریال
  • 80,000ریال

برچسب ها: جووانی گوارسکی, جمشید ارجمند, داستان های ایتالیایی, کتاب دنیای کوچک دن کامیلو