دنیای عجیب جانوران

دنیای عجیب جانوران

نویسنده: مونرو فاکس
مترجم: حشمت
ناشر: پدیده
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 156
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ: 1 

مروری بر کتاب 

 

به طور کلی، همهٔ جانوران توانایی جسمی و حرکت دارند، و از آن میان، انسانها قادر به تفکر نیز هستند. اغلب جانوران پرسلولی‌اند. جانوران خصوصیات خاصی دارند که آنها را از دیگر موجودات زنده متمایز می‌کند. جانوران یوکاریوتی و پر سلولی هستند، که آنها را از باکتریها و آغازیان متمایز می‌کند. آنها دگرپرورد هستند، معمولاً غذا را از حفره داخلی جذب می‌کنند، که آنها را از خزه‌ها متمایز می‌کند. آنها از گیاهان، جلبکها و قارچ‌ها به دلیل نداشتن دیوارهٔ سلولی سخت متمایزند. همهٔ جانوران جنبنده‌اند، حتی اگر شده در یکی از مراحل زندگیشان. در بیشتر جانوران، جنین از مرحله بلاستولا می‌گذرد، که ویژگی انحصاری جانوران است.

از نظر دانشمندان در مورد طول عمر حیوانات متفاوت است، حیوانات با توجه به شرایط و محیطی که در آن زندگی می کنند طول عمرهای متفاوتی دارند.

در میان جانوران، کلاغ پرنده ای مرموز و باهوش به حساب می آید،برخی بر این باورند که کلاغ ها عمری جاویدان دارند!اما کلاغ ها نیز مانند دیگر جانداران طول عمر مشخصی دارند.میانگین عمر این پرنده مرموز 200 سال تخمین زده شده است.درمیان پرندگان کلاغ بیشترین طول عمر را دارا است...

فهرست

حیوانات چگونه با یکدیگر تماس می گیرند
قدرت شنوائی
قدرت بینائی
هوش و حواس غیر عادی حیوانات
بازی در حیوانات
کبوترهای نامه بر
غرایز
و...

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دنیای عجیب جانوران

  • ناشر: پدیده
  • کد کتاب: 41223 - 205/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: مونرو فاکس, زیست شناسی, علمی عمومی, حیوانات, جانوران, دامپزشکی