منو
سبد خرید

دمی با قاضی و ترجمه

دمی با قاضی و ترجمه
درحال حاضر موجود نمی باشد
دمی با قاضی و ترجمه
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 148228 - 65/5
  • وزن: 0.50kg
0 ریال

دمی با قاضی و ترجمه

نویسنده: عرفان قانعی فرد
ناشر: ژیار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 476
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1376 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : درحد نو _  نو

 

مروری بر کتاب 

مصور

شرح زندگی، آثار، مصاحبه ها همراه با اندیشه های استادان درباره ترجمه های استاد

یکی از بزرگترین مترجمهای کشورمان بلاشک محمد قاضی است مترجم و نویسنده ای توانا که بسیاری کتب ارزنده ادبی و تاریخی را بفارسی ترجمه و به ما ایرانیها معرفی نموده در این کتاب با این استاد بزرگ این اسطوره ترجمه آشنا خواهیم شد.ناشر این  کتاب ژیار است که در سال هزار و سیصد و هفتاد شش آن را به چاپ رسانده است.

در این مجموعه علاوه بر آشنایی با شرح زندگی، آثار و اندیشه‌های استاد اکثر مصاحبه‌ها و گفتگوهای ارزشمند ایشان درباره ترجمه- با افزودن مصاحبه‌ای مفصل و جدید ک اطلاعاتی تازه و مفید را درباره شیوه ترجمه معتبر و رسالت مترجم متعهد ارائه می‌دهد- جمع‌آوری شده‌اند. امید است اثر فوق، که حاوی تجربیات گرانبها و نظریات سودمند استاد قاضی می‌باشد، هم برای دانشجویان و پژوهندگان عزیز و هم برای خوانندگان علاقمند به ترجمه و آثار استاد قاضی کار ساز و موثر واقع افتد.

محمد قاضی فرزند میرزاعبدالخالق قاضی در ۱۲ مرداد ۱۲۹۲ در شهر مهاباد در استان آذربایجان غربی ایران به دنیا آمد. وی در کتاب سرگذشت خود به نام خاطرات یک مترجم می‌نویسد: پدر من ابتدا یک فررند به نام محمد داشت که فوت کرد، سپس یک دختر داشت، آن هم فوت کرد، خداوند پسر دیگری به پدر و مادرم داد و به دلیل اینکه پدرم به نام محمد علاقه داشت نام این کودک را نیز محمد گذاشت، اما این محمد ثانی هم بعد از مدتی فوت کرد. اما پدرم دست از تلاش برنداشت و دوباره صاحب فرزند پسر دیگری شد و نام وی را نیز محمد گذاشت.

این محمد ثالث من هستم و خدا رحم کرد که شهید ثالث نشدم.میرزاعبدالخالق امام جمعه مهاباد بود. از آثار مهم ترجمه‌شده توسط او می‌توان به «دن کیشوت» اثر سروانتس، «نان و شراب» اثر اینیاتسیو سیلونه، «آزادی یا مرگ»، و «در زیر یوغ» نام برد. وی بیشتر از زبان فرانسوی به فارسی ترجمه می‌کرد. او در مقدمه کتاب زوربای یونانی، خود را «زوربای ایرانی» نامیده‌است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات