کتاب دموکراسی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب جامعه شناسی ، تاریخ اجتماعی انتشارات آشیان

دموکراسی

نویسنده: آنتونی آربلاستر
مترجم: حسن مرتضوی
ناشر: آشیان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 180
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

ظاهراً رنجاندن خواننده مطلوب‌تر از سر بردن حوصله‌ی اوست. از این رو، در این کتاب از طرح مسائل بحث‌برانگیز خودداری نکرده‌ام.» نویسنده در این کتاب به خوبی توانسته است مهم‌ترین مسائل پیشِ روی دموکراسی را بشکافد و مورد بحث قرار دهد. نویسنده پرسش‌های پرشماری را پیشِ روی خواننده می‌گسترد و ذهن خواننده را درگیر این پرسش‌ها می‌کند و می‌کوشد به این پرسش‌ها پاسخ دهد.

ارزش‌ مهم‌ دیگر لیبرالی‌ «مدارا» است‌ که‌ به‌ معنی‌ احترام‌ به‌ رأی‌ مخالف‌ و تحمل‌ عقیده‌ی‌ دیگران‌ است. البته‌ این‌ هم‌ همواره‌ در سطح‌ نظر باقی‌ مانده‌ است‌ و همین‌ که‌ دولتهای‌ لیبرال‌ یا افراد لیبرالیست‌ مشاهده‌ کرده‌اند که‌ وجودشان‌ در معرض‌ سئوال‌ و خطر قراردارد، مرتکب‌ ضد انسانی‌ترین‌ اعمال‌ شده‌اند. به‌ عنوان‌ مثال‌ هر سخنرانی‌ نژاد پرستانه‌ای‌ که‌ تأثیر عملی‌  به‌ همراه‌ داشته، یا از قبل، سخنران‌ تهدید و توقیف‌ شده‌ یا پس‌ از انجام‌ سخنرانی‌ زندانی‌ شده‌ و مورد بازجویی‌ قرار گرفته‌ است.

حریم‌ خصوصی، مشروطیت‌ و حاکمیت‌ قانون‌ از سایر ارزشهای‌ مقدس‌ در لیبرالیسم‌اند که‌ به‌ نظر می‌رسد با ارزش‌ مقدس‌تر لیبرالها، یعنی‌ آزادی‌ همخوانی‌ کمتری‌ دارد. زیرا نمی‌توان‌ قانون‌ و مداخله‌ دولت‌ را با آزادی‌ فردی‌ در یکجا جمع‌ کرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دموکراسی

  • ناشر: آشیان
  • کد کتاب: 89707 - 117/5
  • موجودی: در انبار
  • 150,000ریال
  • 135,000ریال

برچسب ها: آنتونی آربلاستر, حسن مرتضوی, دموکراسی, آزادی, جامعه شناسی سیاسی, سیاست اجتماعی, لیبرالیسم, کتاب دموکراسی