منو
سبد خرید

دموکراسی ، اخلاق و عقلانیت

دموکراسی ، اخلاق و عقلانیت
دموکراسی ، اخلاق و عقلانیت
  • موجودی: موجود
  • مدل: 131098 - 110/2
  • وزن: 0.50kg
350,000 ریال

دموکراسی ، اخلاق و عقلانیت

نویسنده: محمدرفیع محمودیان
ناشر: طرح نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 351
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

پرسش از دموکراسی ارتباط تنگاتنگی با موضوع‌های اساسی عقلانیت، عدالت و اخلاق دارد و کتاب‌هایی که بتوانند مفاهیم بنیادین و محتوا‌بخش دموکراسی را در چارچوب واقعیت‌های جامعه تبیین کنند برای مخاطبان از جایگاه مهم‌تری برخوردار خواهند بود.مجموعه مقالات کتاب حاضر با درک چنین نیازی مفاهیم چهارگانه دموکراسی، عقلانیت، عدالت و اخلاق را هدف تحلیل قرار داده و کوشیده است افزون بر ارزیابی نظری، نیازهای واقعی زیست بومی در کشورمان را بررسی کند.

در کتاب «دموکراسی، اخلاق و عقلانیت» مخاطب به چگونگی ارتباط شبکه معانی چهارگانه دموکراسی و مشارکت عمومی مردم در جوامع امروزی پی‌برده و با موضوعاتی از قبیل دموکراسی سنجشی یا تعلیمی که در برابر دموکراسی نخبه‌گرا و پارلمانی، مسایلی را مطرح می‌کند آشنا می‌شود.

 شبکه معنایی چهارگانه دموکراسی، عقلانیت، عدالت و اخلاق در رویارویی با حوادث سیاسی ایران، هر روز از اعتبار و اهمیت بیشتری برای بحث و نظر برخوردار می‌شوند. کتاب‌هایی که بتوانند مفاهیم بنیادین و محتوابخش دموکراسی را در چهارچوب واقعیت‌های جامعه سیاسی ایران تبیین کنند، برای مخاطب گرانبار از مسائلی که به صورت واقعی مشاهده و تجربه کرده است، از جایگاه مهم‌تری برخوردار خواهد بود.

مجموعه مقالات کتاب حاضر با درک چنین نیازی، مفاهیم چهارگانه دموکراسی، عقلانیت، عدالت و اخلاق را هدف تحلیل و بررسی قرار داده است؛ و تنها به ارزیابی نظری بسنده نکرده، بلکه کوشیده است تا برآمده از نیازهای واقعی زیست‌بوم سیاسی در ایران، بحث‌های نظری را در پرتو وقایع توان آزمایی کند.خواننده در عین آن‌که با مهم‌ترین نظریه‌ها درباره دموکراسی، عقلانیت، عدالت و اخلاق آشنا می‌شود، چون آن‌ها را در متن تجربه‌های واقعی خویش قرائت می‌کند، کتاب را زنده و جذاب و پرسش‌برانگیز خواهد یافت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات