منو
سبد خرید

دلشاد خاتون ؛ دو جلدی

دلشاد خاتون ؛ دو جلدی
درحال حاضر موجود نمی باشد
دلشاد خاتون ؛ دو جلدی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 101445
  • وزن: 1.80kg
  • SKU: 27249
  • UPC: 100
0 ریال

دلشاد خاتون ؛ دو جلدی

نویسنده: ثریا جبار زاده
ناشر: دبیر - سمیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1141
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 5

 

مروری بر کتاب

...جوان روز پر کار و خسته‌کننده‌ای را پشت سر گذاشته بود. آن روز از صبح علی‌الطلوع در خدمت خاتون بزرگ بود و روزهای پر اضطرابی در قصر سپری می‌شد. یاسمن به پیام‌ها و نامه‌هایی فکر می‌کرد که از جانب خاتون بزرگ به اطراف مختلف برده بود. خاتون بزرگ نگران بود و صدای نگران و مشوش او در گوش یاسمن طنینی افکنده بود:

تا ابوسعید بر این تخت تکیه نزند، نه خواب به چشمانم خواهد آمد، نه آرامش به وجودم و نه آبی خوش از گلویم پایین خواهد رفت...

دلشاد خاتون» همسر، ابوسعید بهادرخان و زنی ادب دوست و مهربان و به لحاظ روحیات مثبت‌اندیش بوده است و در این رمان به وجوه مختلف شخصیت وی پرداخته شده است.

یکی دیگر از محورهای داستانی این کتاب ماجرای بدبین شدن امیر چوپان، دایی بهادرخان است. امیر چوپان بعد از بدبین شدن به بهادرخان او را همراه با عده بسیاری به قتل می‌رساند.

در این رمان که رمانی تاریخی به شمار می‌آید، از همه شخصیت‌های این دوره از تاریخ ایران نام برده شده است و به تحلیل موقعیت هر کدام از آنان تا زمان مرگشان در قالب داستانی پرداخته شده است.

نویسنده در نگارش این رمان، زبان و لحنی توصیفی را به کار برده و وقایع تاریخی را بعضا در نسبت با شخصیت‌ها و قهرمانان داستانی به شیوه‌ای شاعرانه بیان کرده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات