كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
دلتنگی های نقاش خیابان چهل و هشتم

دلتنگی های نقاش خیابان چهل و هشتم

نویسنده: جی. دی. سلینجر
مترجم: احمد گلشیری
ناشر: پاپیروس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 263
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1364 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو 


مروری بر کتاب 

سیلینجر تنها نویسنده پس از جنگ در آمریکاست که آثارش مورد استقبال همگان قرار گرفته این استقبال نوعی عقب نشینی ادبی از آثار نویسندگان بزرگی چون هرمان ملویل، هنری جیمز، و ویلیام فاکنر است ؛ زیرا که آدمهای آثار سیلینجر بیشتر درونگرایی هستند که خواننده به آسانی می تواند تصویر خود و معاصران خود را در آینه آن ها باز شناسد.

سیلینجر در عین حال به تقابل کودکی و بزرگسالی دست می زند، به تقابل بی گناهی و پلیدی، امید و نومیدی و حقیقت و دغلکاری ، فساد آدمها و ادراک کودک موضوعی بکر در داستان نوسی امروز است.این کودک، که هم قربانی دغلکاری های ماست و هم نجات دهنده، با چشمان نگران خود در اکثر داستان های سیلینجر حضور دارد. نه داستان سلینجر، که حکایت تنهایی در آزادی است، یکی از ده کتاب کلاسیک مدرن جهان شمرده شده است.

"دلتنگی های نقاشِ خیابان چهل و هشتم"  برای آن ها  که "ناطور دشت" از جروم دیوید سلینجر را خوانده باشند نه تنها انتظارات را تا حدود زیادی برآورده کرده، که بعضی جاها فراتر نیز رفته است. 

نُه داستان سلینجر که در ایران با نامِ "دلتنگی های نقاش خیابانِ چهل و هشتم" انتشار یافته، حکایت تنهایی در آزادی است. هر داستان خواننده را از همان سطرهای ابتدایی با لحن و فضای حاکم اش به گونه ای همراه می کند که گویی چندین فصل طولانی را خوانده و اطلاعات بیشماری از پرسوناژها دارد؛ در این بین درگیری شیرینی با فضای قصه ایجاد می شود که در خلالِ نمک ریزی های در لفافه_ که هنر دستِ سلینجر است_ تلخی داستان برای لحظاتی کاملا  به فراموشی سپرده می شود. پس از پایانِ  اکثرِ داستان  های این مجموعه،  تکلیف خواننده با خودش و داستان روشن است. اضافه کاری دیده نمی شود و از هیچ لفظ و صورتی بیهوده استفاده نشده است.این مجموعه داستان که توسط احمد گلشیری به فارسی برگردانده شده نثری به غایت روان و تامل برانگیز دارد.

فهرست

یک روز خوش برای موز ماهی
عمو ویگیلی در کانه تی کت
تقدیم به ازمه با عشق و نکبت
دلتنگی های نقاش خیابان چهل و هشتم
تدی
پیش 
از جنگ با اسکیموها
انعکاس آفتاب بر تخته‌های بارانداز
مرد خندان
دهانم زیبا و چشمانم سبز
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دلتنگی های نقاش خیابان چهل و هشتم

  • ناشر: ققنوس
  • کد کتاب: 87186 - 23/7
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: جی. دی. سلینجر, احمد گلشیری, داستان های کوتاه امریکایی, داستان های امریکایی, کتاب دلتنگی های نقاش خیابان چهل و هشتم