كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
دفترچه ممنوع

دفترچه ممنوع

نویسنده: آلبا دسس په دس
مترجم: بهمن فرزانه
ناشر: بدیهه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 351
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1397 
دوره چاپ: 5

 

مروری بر کتاب

«دفترچه ممنوع» عنوان رمانی از آلبا دسس پدس نویسنده ایتالیائی- کوبائی است که توسط بهمن فرزانه به فارسی بر گردان شده است. آلبا دسس پدس در اغلب رمان هایش به زنان و مسائل آنها پرداخته است. «دفترچه ممنوع» یکی از رمان های مشهور اوست که توسط راوی اول شخص روایت می شود.

خصوصیت بهره مندی از راوی اول شخص، ایجاد همذات پنداری در مخاطب است، ولی نویسنده به نحوی از این روایت اول شخص بهره برده که مخاطب با راوی کاملاً همراه نیست و در بسیاری از مواقع به منتقد او نیز تبدیل می شود. رمان «دفترچه ممنوع» داستان زنانی است که در یک ساختار مردسالار می آموزند که چگونه خود را فراموش کنند، چگونه خود را قربانی کنند، چگونه آرزویی نداشته باشند و چگونه هویت، شخصیت و آرزوهای خود را در وجود همسر و فرزندانشان خلاصه نمایند.

رمان «دفترچه ممنوع» روایت کننده زندگی زنی به نام والریا است. والریا، همسرش میشل، دخترش میرلا و پسرش ریکاردو در شرایط نابسامان اجتماعی و اقتصادی پس از جنگ جهانی دوم، در رم زندگی می کنند....

می خواستم تنها باشم تا بتوانم چیز بنویسم ولی هرکس در یک خانواده بخواهد تنمها باشد گناهکار است.می خواهم حقیقت را اعتراف کنم، بگویم از لحظه ای که گوئیدو از من تقاضا کرد با او به ونیز بروم تصمیم گرفتم دعوتش را قبول کنم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دفترچه ممنوع

  • ناشر: بدیهه
  • کد کتاب: 117433 - 44/3
  • موجودی: در انبار
  • 550,000ریال
  • 467,000ریال

برچسب ها: آلبا دسس پدس, بهمن فرزانه, داستان های ایتالیایی, کتاب دفترچه ممنوع