دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

دفترهای سرافینو گوبیو فیلمبردار سینما

دفترهای سرافینو گوبیو فیلمبردار سینما
-14 %
دفترهای سرافینو گوبیو فیلمبردار سینما
  • موجودی: موجود
  • مدل: 164092 - 78/2
  • وزن: 0.30kg
500,000 ریال
580,000 ریال

دفترهای سرافینو گوبیو فیلمبردار سینما

نویسنده: لوییجی پیراندللو
مترجم: اثمار موسوی نیا
ناشر: فرهنگ نشر نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 287
اندازه کتاب: رقعی کوچک - سال انتشار: 1400 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

من معلم خصوصی جورجو میرلی بودم، اما خودم هم محصل بودم، محصلی فقیر که در انتظار ادامه تحصیلاتش پیر شده و از خودگذشتگی های دیرین والدینش برای نگه داشتن او در مدارس به شکل خودانگیخته حد اعلای همت و جدیت و سختکوشی را در او تقویت کرده بود، به همراه حسی از خضوع و خشوع خجولانه و انقیادی که ابدا خستگی نمی شناخت، ولو آن حس سالیان سال طول می کشید.

این رمان داستان سرافینو ، فیلمبردار شرکت فیلمسازی Kosmograph با نام مستعار "Si gira" را روایت می کند ، که سالانه تمام وقایع مربوط به کسانی که در محیط خود کار می کنند را ثبت میکند. این فیلمبردار بیش از همه داستان یک بازیگر زن را در دفتر خاطرات خود ثبت می کند. فیلمبردار او را با ببر مقایسه می کنند. او زنی است که مردان را آزار می دهد.

والتر بنیامین فیلسوف آلمانی، رمان دفترهای سرافینو گوبیو فیلم‌بردار سینما را به مثابه گفتاری در باب نظریه فیلم بررسی كرده است. این كتاب با مایه‌های كلاسیك از نخستین رمان‌هایی است كه نظریه فیلم در آن به ژانری ادبی بدل می‌شود و لوییجی پیراندللو با رویكردی انتقادی و تیزبینی و نبوغی پیشگویانه به تشریح نظریات سینمایی‌اش می‌پردازد و زندگی انسان در عصر سرمایه‌داری و نابودی هنر راستین و ارزش‌های انسانی را توصیف می‌كند.
پیراندللو در این اثر كه یادآور فیلم مردی با دوربین فیلم‌برداری ساخته ژیگا ورتوف است به طرزی نبوغ‌آمیز به بحران انحطاط هنر و نابودی فضائل بشری اشاره می‌كند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات