دفاع دکتر مصدق از نفت در زندان زرهی

دفاع دکتر مصدق از نفت در زندان زرهی

نویسنده: حسن صدر
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 103
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : درحد  نو

 

مروری بر کتاب

من ایرانی و مسلمانم و بر علیه هرچه ایرانیت و اسلامیت را تهدید کند تا زنده هستم مبارزه می کنم.
سالنامه سازمان اطلاعات انگلیس در سال 1995 درباره اش منتشر کرد: خسارتی که وی به انگلستان وارد کرد از خسارتی که هیتلر در جنگ دوم جهانی به انگلستان وارد کرد بیش تر بود، معترف هستیم که انگلستان در برابر مصدق شکستی بی سابقه را متحمل شد.

اولین نفر که با لایحه کاپیتولاسیون در ایران مخالفت کرد.اولین ایرانی فارق التحصیل در دکتری حقوق.امتیاز حق شیلات و کشتیرانی در دریای خزر را از شوروی باز پس گرفت.شخصا در دادگاه لاهه برای احیای حقوق ملت خویش فریاد کشید.جمال عبدالناصر (رهبر فقید مصر) به گفته خویش او را الگوی خود قرار داد و کانال سوئز را برای مصر ملی کرد.

سفیر شوروی در ایران رسما اعلام کرد که دولتش در برابر وی به زانو افتاد.اولین نفر که با استفاده از علوم روز در دانشگاه به بررسی علمی حقوق اسلامی شیعه پرداخت.اولین نفر که حقوق شرعی زنان را به طور علمی در دانشگاه مطرح ساخت.ابرمرد تاریخ ایران، با جان بر کف بودن خویش در راه وطن اجازه نداد که تا سال 1992 امتیاز نفت ایران در انحصار بیگانه باشد.

مجاهدت های کسی که خود را وقف سرزمین و مردم و دین خویش کرد، یگانه طراح بزرگ ملی شدن صنعت نفت ایران، جاوید یاد دکتر محمد مصدق به همین جا ختم نشد،وی خود را وقف ملیت ایرانی و دیانت اسلامی ساخت و لحظه به لحظه افتخار آفرید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دفاع دکتر مصدق از نفت در زندان زرهی

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 110767 - 1/3
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال

برچسب ها: محمد مصدق, حسن صدر, تاریخ سیاسی ایران, مصدق, نفت ایران, پهلوی, کتاب های نایاب, کتاب دفاع دکتر مصدق از نفت در زندان زرهی