دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

دعوت به تمرین ذن

دعوت به تمرین ذن
-13 %
دعوت به تمرین ذن
  • موجودی: موجود
  • مدل: 133506 - 67/5
  • وزن: 0.20kg
  • JAN: keynaz
610,000 ریال
700,000 ریال

دعوت به تمرین ذن

نویسنده: آلبرت لو
مترجم: ع. پاشایی
ناشر: میترا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 131
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

ذن اساسا نوعی عمل یا تمرین است و نظریه یی از یک اعتقاد جزمی نیست. اگر ادامه بدهید بعدا نکات ظریفی مطرح خواهد شد که در طی مطالعه ، البته به یک طریق طبیعی و شهودی ، برای تان روشن خواهد شد.ذن جواب ها را به شما نخواهد داد. به هیچ فلسفه یا الهیاتی نمی چسبد. اما کمک تان خواهد کرد که به جواب تان برسید ، جوابی که مرکب از کلمات ، تعاریف یا نظریات نخواهد بود بل که یک راه نو دیدن خود و جهان است ... 

بسیاری از کتابهای خوب و جامع در مورد ادبیات و فلسفه ی غنی ذن را می توان در قفسه های کتابفروشی ها یافت. اما هیچ کتابی وجود ندارد که به سادگی ، برای افراد مبتدی علاقه مند ، نحوه ی انجام ذن – یعنی نحوه ی نشستن و شروع به کار در جهت تحقق وعده های ذن را توضیح دهد.

کتاب دعوت به تمرین ذن پاسخگوی این نیاز است. نویسنده ی این کتاب هیچ ادعای بزرگی ندارد و وعده ی هوشیاری را به خوانندگانش نمی دهد. وی اذعان می کند که پیروی از راه ذن کار ساده ای نیست. اما برای کسانی که مایل به انجام این کار هستند ، او دستورالعمل های گام به گام مختصر ، آسان برای درک ، گام به گام در مورد چگونگی ادغام ذن در زندگی روزمره شما را ارائه می دهد .

او در این کتاب به خوبی توضیح می دهد که چگونه می توان یک برنامه عملی منظم ایجاد کرد که خرد و بینش لازم را برای شما فراهم کند. خردی که از راه از نظم ذن به دست می آید. کتاب دعوت به تمرین ذن از دو بخش و هشت فصل تشکیل شده است. بخش اول جهت گیری و بخش دوم عمل نام دارد.

فهرست

آیین بودا چیست؟
معنی ذن
اهمیت تمرین و عمل
مفردات عمل در بخش اول و شروع تمرین
ذن در زندگی روزمره
تمرین در یک مرکز ذن
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات