کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
دشمن مردم

دشمن مردم

نویسنده: هنریک ایبسن
مترجم: امیرحسین آریانپور
ناشر: اندیشه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 163
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1349 - دوره چاپ: 3

کمیاب  - کیفیت : عالی
 

مروری بر کتاب 

در واقع سال 1937 برای همه، از پایان 1934 آغاز شد، درست از اول دسامبر 1934.ساعت 4 صبح آن روز تلقن زنگ زد. شوهرم، پاول واسیلویچ آکسیونوف عضو دبیرخانه کمیته استان حزب تاتارستان به ماموریت رفته بود.از اتاق مجاور، صدای تنفس منظم بچه ها، که در خواب بودند، به گوشم می رسید. وعده ملاقات، ساعت 6 در کمیته استان، دفتر 38!

این کتاب براساس خاطرات یوگینیا گینزبورگ نوشته شده است؛ نویسنده و شاعری که کمونیست بود ولی دستگاه امنیتی استالین به او ظنین شد و پس از آزار و اذیت های بسیاری که برای او و خانواده اش ایجاد کرد، وی را به زندان و اردوگاه های کار اجباری فرستاد. او هجده سال از عمرش را در چنین شرایطی گذراند. در آن دوره به اداره کل اردوگاه های کار انضباطی " گولاگ " می گفتند. او تنها یکی از میلیون ها نفری بود که به انجا تبعید شده بودند. پسر اولش را در دوره تبعیدش از دست داد و پسر دومش واسیلی آکسیانوف، نویسنده معروف روسیه است که چهارده سال تمام از او دور بود ودر سال 1980از روسیه اخراج شد . این کتاب سال‌ها به صورت سامیزدات (نشر زیرزمینی) در روسیه چاپ و سپس به بیشتر زبان های دنیا ترجمه شد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دشمن مردم

  • ناشر: اندیشه
  • کد کتاب: 50205 - 86/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: هنریک ایبسن, امیرحسین آریانپور, نمایشنامه نروژی, داستان های نروژی, داستان های کلاسیک, کتاب دشمن مردم