دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

دشمنان ؛ زرکوب

دشمنان

نویسنده: آنتوان چخوف
مترجم: سیمین دانشور
ناشر: نگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 319
اندازه کتاب: رقعی زرکوب - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 12

 

مروری بر کتاب

«انسانیت از هر دو سو باید باشد. به نام همان انسانیت از شما خواهش می کنم که مرا با خود نبرید، خدایا، چه فکر عجیبی! من به زور سر پا ایستاده ام و شما مرا با «انسانیت» می ترسانید.»

داستان کوتاه دشمنان به بیان یکی از معضلات بزرگ جامعه آن زمان روسیه اختصاص یافته است خدعه زنان و مردان نسبت به یکدیگر چخوف به عنوان فردی که این رواج نامیمون رادر جامعه دیده است با طرح داستانهای خود چون سدی در برابر این پدیده شوم اجتماعی مقاومت می کند چخوف به خوبی آگاه است که خانواده به عنوان کوچکترین عنصر جامعه ، تعیین کننده رفتارهای اجتماعی افراد است و زوال آن مصادف است با زوال رفتارهای ناب اجتماعی ؛ به همین دلیل با پشتوانه ادبیات به نقد آن می پردازد اگر طنز را بالاترین درجه نقد اجتماعی بدانیم ، باید چخوف را بزرگترین نقاد جامعه رو به زوال روسیه گذشته به شمار آورد زبان چخوف در بیان نقدهایش زبانی صادقانه خالی از پیچیدگی است او هیچ گاه مسائل معمولی زندگی را پیچیده جلوه نمی دهد، بلکه با صداقتی دوست داشتنی آن را در آیینه تمام نمای داستانهایش منعکس می کند.


فهرست 

جیرجیرک
دشمنان
فراری
یک اتفاق ناچیز
راهب سیاهپوش
تیفوس
بانو و سگ ملوسش
ساز روچیلد
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات