منو
سبد خرید

دشمنان بیشمار ؛ چهره بی نقاب سیاست خارجی امریکا

دشمنان بیشمار ؛ چهره بی نقاب سیاست خارجی امریکا
-34 %
دشمنان بیشمار ؛ چهره بی نقاب سیاست خارجی امریکا
  • موجودی: موجود
  • مدل: 120519 - 101/3
  • وزن: 0.80kg
330,000 ریال
500,000 ریال

دشمنان بیشمار

نویسنده: جاناتان کویتنی
مترجم: کریم زیانی
ناشر: سروش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 566
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ : 1

 

مروری بر کتاب

چهره بی نقاب سیاست خارجی امریکا

کتاب حاضر نه تنها برای کسانی که خواهان برخورداری از بینشی ژرف بر چگونگی رویدادها و بحران آفرینیهای بین المللی هستند ، که برای پژوهندگان و دانشجویان دوره های علوم سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ، و روزنامه نگاری نیز مرجعی غنی و منبعی سرشار ازاطلاعات سیاسی ، اقتصادی و تاریخی نیم قرن می باشد .

تاکنون‌، درباره سیاست خارجی ایالات متحده کتاب‌های زیادی منتشر شده است. ولی تاکنون هیچ نویسنده‌ای چنین مستند و مستدل تار و پود سیاست خارجی آن کشور را نشکافته و چهره گردانندگان انگشت شمار و بازیگران روی صحنه آن را به این عریانی معرفی نکرده است.

نویسنده پژوهشگر، خطوط ارتباطی بده و بستان‌ها را چنان روشن و جسورانه به تصویر کشیده است که خواننده را به حیرت وا می‌دارد: سیاست خارجی در خدمت سیا، سیا در خدمت وزارت امور خارجه، و هر دو در خدمت چند کارگردان بین‌المللی؛ کارگردانان بین‌المللی در خدمت سوداگران غول‌آسای نفتی و صنعتی و بانکی؛ سوداگران در خدمت سیا و سیاست خارجی؛ و همه با هم همگام با متحدانی چون فرانسه، آفریقای جنوبی، بلژیک و . . . و عروسک‌های خودکامه محلی دست‌اندرکار غارت ذخایر ملی و برقراری سلطه در کشورهای جهان سوم.

در این پیچیده بازار دادوستدهای ضد انسانی که همچون تار عنکبوتی کره زمین را در بر گرفته است، جوناتان کویتنی، شوالیه وار سوار بر مرکب پژوهش، با نیزه قلم پرده‌ها را می‌شکافد، نقابها را می‌درد، عروسک‌ها و عروسک گردانان را رسوا می‌سازد و نقش بسیار کارآمد رسانه‌ها را در این شبکه عظیم تارعنکبوتی، به ویژه در فریب افکار عمومی جامعه آمریکا، فاش می‌کند.

جوناتان کویتنی بی‌پرده و دقیق می‌نویسد و چنان بر ریاکاری‌ها و فریبکاری‌ها و دروغگویی‌های دستگاه ریاست جمهوری ، نهاد سیاست خارجی ، رسانه‌‌ها و دستیاران یا اربابانشان می‌تازد که راه بر هر گونه دفاعی می‌بندد وحتی وال استریت ژورنال روزنامه خودش نیز، آن جا که قدم کج نهاده، از نیش انتقاد او در امان نمی‌ماند. 

کتاب حاضر نه تنها برای کسانی که خواهان برخورداری از بینشی ژرف بر چگونگی رویدادها و بحران آفرینی‌های بین‌المللی هستند که برای پژوهندگان و دانشجویان دوره‌های علوم سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و روزنامه نگاری نیز مرجعی غنی و منبعی سرشار از اطلاعات سیاسی، اقتصادی و تاریخی نیم قرن اخیر است.

فهرست

یک دنیا دردسر
بانکداری، سوداگران، وکلا
دوستان در سرزمین‌های بیگانه
ایالات متحده به آفریقا گام می‌نهد
چگونه مالیات‌دهندگان آمریکایی جنگ‌های داخلی کوبا را به دریاچه تانگانیکا کشاندند
پول‌ها به کجا می‌روند
راهی دیگر
موفقیت، به دلیل عدم مداخله : نیجریه
شکست، به دلیل مداخله: آنگولا
بر هم زدن موازنه: ایران و افغانستان
محدود ساختن بازار: خاورمیانه
جنگ‌های کوچولوی چسبناک: روس‌ها در افغانستان
‌در آمریکای مرکزی جایگاهی برای خود می‌سازیم1
در آمریکای مرکزی جایگاهی برای خود می‌سازیم
دشمن گُزیده:کوباییان
قطعه‌های دومینو: آسیای خاوری
نمودهای چین
زییر آسیا: فیلیپین
پی آمدهای غیر قابل پیش‌گویی نهان کاری
فساد سازمانهای داخلی: فدراسیون کار آمریکا، کنگره سازمان‌های صنعتی
دروغ پردازی‌ها: دولت و رسانه‌ها
سخنی درباره: سرمایه‌داری، کمونیزم، آزادی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات