كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
دست نوشته ها نمی سوزند

دست نوشته ها نمی سوزند

نویسنده: جان کرتیس
مترجم: بیژن اشتری
ناشر: ثالث
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 488
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

میخائیل بولگاکف در نامه ها و یادداشت های روزانه اش

نوشتار حاضر ؛ وقایع شمار مستندی از زندگی «میخائیل بولگاف»، خالق رمان جاودانی «مرشد و مارگریتا» است که نه یک خود زندگی‌نامه نوشت، بلکه چیزی فراتر، منسجم‌تر و تأثیرگذارتر از آن است». «میخائیل بولگاکف»، نویسنده روسی است که شهرتش از دهه‌های گذشته رو به افزایش بوده به طوری که یکی از غول‌های ادبی دوره شوروی به شمار می‌رود.

تکه‌های مربوط به مکاتبات و خاطرات که در کتاب حاضر درج شده است، دوره زمانی‌ای را پوشش می‌دهد که تقریباً از انقلاب اکتبر در سال ۱۹۱۷ شروع و به سال ۱۹۴۰ (سال مرگ نویسنده) ختم می‌شود...

همچنین وی شخصیتی بوده که تحت شرایط سخت کار کرده و در روزگاری که یک رژیم بسته و دیکتاتوری حکومت می کرده است، او توانسته از حیثیت نویسندگی اش دفاع کند. ارتباط او با استالین و کنش و واکنش های بین یک نویسنده و یک دیکتاتور بسیار آموزنده و جذاب است. همچنین جنبه های دراماتیک زندگی بولگاکف هم خواندنی است و همه اینها انگیزه ای شد که من این کتاب را برای ترجمه انتخاب کنم.

این کتاب را می توان به نوعی زندگینامه خود نوشت بولگاکف دانست که ۲۰ تا ۳۰ سال زندگی وی را در قالب نامه ها و یادداشت های روزانه خودش و همسرش روایت می کند...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دست نوشته ها نمی سوزند

  • ناشر: ثالث
  • کد کتاب: 94440
  • موجودی: در انبار
  • 680,000ریال
  • 612,000ریال

برچسب ها: جان کرتیس, بیژن اشتری, مقالات ادبی, نقد ادبی, کتاب دست نوشته ها نمی سوزند