منو
سبد خرید

دستور زبان فارسی از دیدگاه رده شناسی

دستور زبان فارسی از دیدگاه رده شناسی
درحال حاضر موجود نمی باشد
دستور زبان فارسی از دیدگاه رده شناسی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 138202 - 36/3
  • وزن: 0.50kg
0 ریال

دستور زبان فارسی

نویسنده: شهرزاد ماهوتیان - مهدی سمائی
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 366
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 5

 

مروری بر کتاب

از دیدگاه رده شناسی

این کتاب نخستین دستور زبان فارسی است که از دیدگاه رده شناسی زبان که یکی از گرایش های عمده در زبان شناسی امروز است نوشته شده است اصل کتاب جزو مجموعه ای است که به قصد فراهم آوردن داده هایی واحد و دارای نظام برای محققان زبان شناسی نظری و پژوهشگران تدوین شده و به این هدف تاکنون شصت زبان بررسی و برای آنها دستور نوشته شده است .

این اثر می‌کوشد زبان فارسی را با رویکرد رده‌شناسی و در چارچوب زبان‌شناسی مدرن بررسی کند که در آن مرزهای زبانی گسسته می‌شود و زبان در قالب‌هایی جهانی توصیف می‌شود. در توضیح پشت جلد اثر آمده است: «این کتاب نخستین دستور زبان فارسی است که از دیدگاه رده‌شناسی زبان که یکی از گرایش‌های عمده در زبان‌شناسی امروز است، نوشته شده است.

اصل کتاب جزو مجموعه‌ای است که به قصد فراهم آوردن داده‌هایی واحد و دارای نظام برای محققان زبان‌شناسی نظری و پژوهشگران تدوین شده و به این هدف تاکنون شصت زبان بررسی و برای آن‌ها دستور نوشته شده است. این دستور شامل سه بخش صرف، نحو، و واج‌شناسی است و در مباحث آن مقایسه‌هایی نیز بین ویژگی‌های دستوری فارسی و دیگر زبان‌ها انجام شده است.

کتاب، دستوری توصیفی است و در چارچوب بررسی «هم‌زمانی»، زبان محاوره‌ای فارسی تهرانی افراد تحصیل‌کرده را انتخاب و آن را توصیف کرده است. نکته‌های بدیع، ساختار، هدف خاص و مباحث جدید کتاب بر جامعیت و سودمندی آن افزوده است.»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات