کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
دستور زبان فارسی

دستور زبان فارسی

نویسنده: طلعت بصاری
ناشر: طهوری
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 504
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1348 - دوره چاپ: 2

کمیاب  - کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

دکتر طلعت بصاری؛ زاده ۱۳۰۲ در بابل؛ شاعر، نویسنده پژوهشگر، متخصص در شاهنامه

...من به نکاتی توجه می کنم که خود فردوسی هم بیشتر به آنها توجه دارد و آن نکات بسیار بسیار پندآموز است و برخلاف این که گفته می شود فردوسی با خانم ها میانه خوبی نداشته، وقتی انسان تمام شاهنامه را می خواند، می فهمد که اینطور نیست..

دستور زبان فارسی مجموعه قوانینی است که وبژگی‌ها و استعدادهای زبان فارسی را نشان می‌دهد. دستور زبان فارسی با بسیاری از زبان‌های هندواروپایی شباهت‌هایی دارد، بخصوص زبان‌هایی که از ریشه هندوایرانی هستند.

زبان فارسی با الفبای عربی و با اضافه کردن چهار حرف «پ»، «چ»، «ژ» و «گ» نوشته می‌شود. هشت حرف «ث»، «ح»، «ص»، «ض»، «ط»، «ظ»، «ع» و «غ» در واژه‌های عربی وجود دارند و صداهایی که این حروف در زبان عربی هستند در زبان فارسی وجود ندارد. سه حرف «ا»، «ی» و «و» حروف صدا دار گفته می‌شوند.

در زبان فارسی می‌توان a, e و o را با نشانه‌هایی که در بالا «زبر -َ» و «پیش -ُ» و در پایین «زیر ِ-ِ» حروف گذاشته می‌شود نشان داد. نوشتن همه این نشانه‌ها اختیاری است و معمولاً حذف می‌شوند. اعداد بر خلاف حروف از چپ به راست نوشته می‌شوند

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دستور زبان فارسی

  • ناشر: طهوری
  • کد کتاب: 102205- 91/2
  • موجودی: در انبار
  • 600,000ریال
  • 480,000ریال

برچسب ها: طلعت بصاری, دستور زبان فارسی, تاریخ زبان فارسی, تاریخ ادبیات فارسی, کتب درسی, کتاب دستور زبان فارسی