منو
سبد خرید

در کوی دوست

در کوی دوست
-10 %
در کوی دوست
  • موجودی: موجود
  • مدل: 148456 - 65/4
  • وزن: 0.40kg
540,000 ریال
600,000 ریال

در کوی دوست

نویسنده: شاهرخ مسکوب
ناشر: خوارزمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 278
اندازه کتاب: رقعی  - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

...هرکس ستاره‌ای دارد که با او بدنیا می‌آید و با او از دنیا می‌رود. ستاره بخت شاعر خورشید است که در ازل بود و تا ابد هست، مرا در خود دارد و از برکت او من در آغاز و در انجام حضور دارم... . 

در کوی دوست"، سیر و سلوکی ست مسکوب وار، در شعر حافظ. وقتی دانشمندی چون مسکوب از شعر حافظ می گوید، و از رابطه ی سه گانه ی انسان و جهان و خدا، کارش آنقدر همه جانبه است که جهان فرهنگ ایرانی، به ویژه عرفان و تصوف را هم در آغوش می گیرد. زبان شیرین مسکوب، هر مطلبی را خواندنی تر می کند.

نویسنده‌ی این اثر نخستین نوشته‌هایش را در سال 1326 با عنوان تفسیر اخبار خارجی در روزنامه قیام ایران به چاپ رساند. از سال 1336 به تحقیق در زمینه فرهنگ و ادبیات روی آورد و ترجمه‌های ارزشمندی از آثار ادبی جهان از خود به یادگار گذاشت. کتاب «در کوی دوست»، 

کمتر کتابی این چنین همه جانبه، و در عین حال بی مجامله و تعارف و تعریف، به شعر حافظ و عرفان فارسی، پرداخته، و سیر و سلوک در دنیای حافظ را، غزل به غزل و کوچه به کوچه طی کرده است.

فهرست

زین آتش نهفته
پیر گلرنگ من
عالمی دیگر
به صدق کوش
کس چو حافظ
و ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات