دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

در کوچه های خرمشهر

در کوچه های خرمشهر

نویسنده: مریم شانکی
ناشر: سوره مهر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 192
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 7

 

مروری بر کتاب

مصور

آن زمان که همه به دنبال دفاع از ایران، حفظ خاک ایران و بیرون راندن متجاوزان از خاک خرمشهر بودند، زنی بود که خوب می دانست روزی و روزگاری جنگ تمام می شود و از آن خاطره ای بر جای می ماند ؛ خاطره ای که جای خالی بسیاری از رزمندگان را با خود خواهد داشت. چون بسیاری از این مردان و زنان آسمانی شهید می شدند و از آنها تنها نامی در خاطر مردم خواهد ماند. او ضبط صوت کوچکش را برداشت و قدم به قدم کوچه های خرمشهر را پشت سر گذاشت تا دیده ها و شنیده های این رزمندگان را جمع آوری کرده و به عنوان یک سند حفظ کند. حالا هم آنها را در کتابی به نام «در کوچه های خرمشهر» منتشر کرده است.

مریم شانکی همان زنی است که پا به میدان جنگ گذاشت تا با گفت وگوهایی که انجام می دهد، بتواند حال و هوای بهشتی آن روزها را حفظ کند و به نسل های بعد نشان دهد که روزی مردمانی بودند که جنگ را با همه تلخی هایش شیرین نگاه کردند و بی هیچ ترسی از شهادت رو در روی دشمن ایستادند.

حالا این کتاب تبدیل به اثری جامع شده که گفت و گوهای مریم شانکی با افرادی چون شهید بهروز مرادی، صالح موسوی فرهاد دشتی، محمد نورانی و همچنین 7 زن خرمشهری را در بر می گیرد؛ زنانی که مردانه در برابر تجاوزات دشمن بعثی ایستادگی کرده اند. این کتاب، مشکلات روزهای نخستین جنگ، کمبود تدارکات و کمبود نیرو و تجهیزات نظامی، ایثار و فداکاری در برابر دشمن و مقاومت در مقابل اشغال خرمشهر و صحنه های دلخراش شهادت شهدا را به خوبی روایت می کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات