كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
در مکتب استاد

در مکتب استاد

نویسنده: سعید نفیسی , ضیاءالدین سجادی
ناشر: عطائی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 288
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1350 ~ 1344 - دوره چاپ: 5 ~ 3

کمیاب  - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

گفتارهای رادیویی درباره زبان فارسی

کوشش برای درست گفتن و درست نوشتن و نیز درست خواندن و آگاهی بپاره ای از پیچیدگیهای اشعار و مصطلحات زبان فارسی برای ما که پارسی زبان هستیم و میراث گرانقدر ادبیات غنی و شکوهمند در اختیار داریم امری است در حد یک نیاز کامل و فوری . باین نظر رادیو ایران در شماره یکی از رسالتهای بزرگ و پرارج خود همواره در پی آن بوده است که در این زمینه نیز گامهایی بردارد.

گامهایی که مثمر و موثر باشد و نخستین قدم آن بود که گفتارها و نوشته های رادیویی تا حد مقدور و ممکن در جهتی عرضه شود که بخودی خود مصون از خطاها و لغزش های ادبی باشد و آنگاه ضرورت ایجاب کرد که برنامه ای ویژه بمنظور حل بسیاری از مشکلات و معضلات ادبی برای آگاهی به اشتقاق کلمات گوناگون و چگونگی بیان صحیح آنها و برخی قواعد دستوری و شرح معانی ظاهرا پیچیده اشعار و پاسخ به سوالاتی که احیانا در این زمینه ها برای دانشجویان و دانش آموزان و سرانجام دوستداران ادب مطرح می گردد در فهرست برنامه های رادیو ایران قرار گیرد و این همان برنامه ی در مکتب استاد است که نخستین بار استاد سعید نفیسی اداره و تنظیم آنرا بعهده گرفتند. 

فهرست

درست گفتن
درست نوشتن
درست خواندن

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

در مکتب استاد

  • ناشر: عطائی
  • کد کتاب: 111351- 64/4
  • موجودی: در انبار
  • 700,000ریال

برچسب ها: سعید نفیسی, ضیاءالدین سجادی, نقد ادبی, تاریخ ادبیات فارسی, زبان فارسی, آیین نگارش, دستور زبان فارسی, کتاب در مکتب استاد