كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
در مسیر سنت گرایی ؛ سید حسین نصر و مسائل معاصر

در مسیر سنت گرایی ؛ سید حسین نصر و مسائل معاصر

نویسنده: سید مسعود رضوی
ناشر: علم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 270
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

در مسیر سنت گرایی، مجموعه گفتگوهایی تازه و صریح درباره سنت گرایی و مبانی فکری استاد سید حسین نصر است. اثری به دور از ابهام و حاشیه پردازی، که در عین حال بیانگر نقدهای اساسی این طریقت معنوی بر مبانی اندیشه و نتایج زندگی مدرن در جهان کنونی است. دکتر نصر بر کتاب حاضر مقدمه‌ای خاص نگاشته و با ویرایش دقیق و افزونه‌های بسیار، بر اعتبار آن به مثابه منبعی مفید درباره مکتب سنت گرایی افزوده است.

اثر حاضر، دربردارنده مجموعه گفت‌وگوهایی با «سیدحسین نصر»، درباره سنّت‌گرایی و مبانی فکری ایشان است. هشت فصل کتاب، مشتمل بر مطالب مختلفی با موضوعات گوناگون است که محور اصلی همه آن‌ها دیدگاه تفکر سنتی «سیدحسین نصر» است. مطالب مندرج در کتاب، مربوط به مسایل و مشکلات جامعه‌ ایرانی است که می‌خواهد با استقلال فرهنگی و فکری، از اسارت در این زمینه‌ها رهایی یابد.

ویژگی‌های فرهنگی تمدّن ایران، تشیع و تصوف در نسبت با هویت ایرانی، نقّادی علم مدرن، احتضار طبیعت، گفت‌وگویی درباره هانری کربن، سنت و هنر دینی، بیان زیباشناسانه در فرهنگ و معنویت ایرانی و دین در جهان معاصر عناوین گفت‌وگوهای مندرج در این مجموعه است. در پایان اثر نیز، تصاویری از استاد سیدحسن نصر آمده است. اثر حاضر، به نحو مطلوبی روشنگر تفکرات و دیدگاه‌های ایشان است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

در مسیر سنت گرایی ؛ سید حسین نصر و مسائل معاصر

  • ناشر: علم
  • کد کتاب: 91336 - 84/1
  • موجودی: 2 تا 3 روز آینده
  • 0ریال

برچسب ها: سیدحسین نصر, سید مسعود رضوی, فلسفه اسلامی, شیعه, فلسفه شیعه, کتاب در مسیر سنت گرایی ؛ سید حسین نصر و مسائل معاصر