منو
سبد خرید

در قلمرو وجدان ؛ زرکوب

در قلمرو وجدان ؛ زرکوب
-58 %
در قلمرو وجدان ؛ زرکوب
  • موجودی: موجود
  • مدل: 146143 - 120/4
  • وزن: 1.00kg
750,000 ریال
1,800,000 ریال

در قلمرو وجدان

نویسنده: عبدالحسین زرین کوب
ناشر: سروش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 664
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1375 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : ظاهر کتاب نو ؛  صفحات کتاب تا خوردگی و تاب مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

سیری در عقاید، ادیان و اساطیر

این اثر با مروری بر فرهنگ های دینی انسان ، عقاید و ادیان و همه آنچه در قلمرو وجدان مربوط می شود و حاصل فعالیت ذهن و وجدان انسان است را به جستجو می گیرد و در این جستجو به شرق بیش از غرب نظر دارد. 
آنچه در حیات دینی و زندگی درونی انسان به قلمرو وجدان مدیون است موضوع اصلی این کتاب است و از اساطیر و مراسم تا عقاید و ادیان، از اخلاق و حکمت تا تصوف و عرفان هر آنچه در جوهر ذات یا در خط سیر تحول و کمال به گونه ای با حکم وجدان انسانی ارتباط دارد در مسیر این جستجو واقع بوده است و هر جا ضرورت داشته است نویسنده به آن پرداخته است.

عبدالحسین زرین‌کوب (۲۷اسفند ۱۳۰۱ در بروجرد - ۲۴شهریور ۱۳۷۸ در تهران)، ادیب، تاریخ‌ نگار و منتقد ادبی برجسته ای است که آثار او به‌ عنوان مرجع عمده در مطالعات تصوف و مولوی ‌شناسی شناخته می ‌شود.این استاد مبرز در این اثر با مروری بر فرهنگ های دینی انسان، عقاید و ادیان و همه آنچه را که به قلمرو وجدان مربوط می شود و حاصل فعالیت ذهن و وجدان انسان است به جستجو می گیرد و در این جستجو به شرق بیش از غرب نظر دارد.

آنچه در حیات دینی و زندگی درونی انسان به قلمرو وجدان مدیون است موضوع اصلی این کتاب است و از اساطیر و مراسم تا عقاید و ادیان، از اخلاق و حکمت تا تصوف و عرفان هر آنچه در جوهر ذات یا در خط سیر تحول و کمال به گونه ای با حکم وجدان انسانی ارتباط دارد در مسیر این جستجو واقع بوده است و هر جا ضرورت داشته نویسنده به آن پرداخته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات