دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

در شهر نی سواران

در شهر نی سواران
در شهر نی سواران
-20 %
در شهر نی سواران
در شهر نی سواران
در شهر نی سواران
  • موجودی: موجود
  • مدل: 149886 - 58/3
  • وزن: 0.70kg
2,360,000 ریال
2,950,000 ریال

در شهر نی سواران

نویسنده: محمدابراهیم باستانی پاریزی
ناشر: علم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 599
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

در این نوشتار مولف بر آن است برخی مطالب تاریخی را در قالب طنز با مسائل امروزی تطبیق دهد. مباحث کتاب با تصاویری از نویسندگان مشهور ایرانی و شخصیت‌های تاریخی همراه‌است. کتاب اثری است نسبتا بلند به قلم یکی از پژوهشگران فرهیخته‌ی ایران و استاد تاریخ دانشگاه تهران، زنده‌یاد دکتر "محمد ابراهیم باستانی پاریزی" که در آن مسائل مختلفی را از نظر می‌گذراند.

نویسنده در این اثر تلاش نموده تا برخی از مسائل تاریخی را به شکلی طنزوار با آنچه در امروز اتفاق می‎افتد، مطابقت دهد و از این پنجره، هم خواننده را با اتفاقات تاریخی آشنا کند، هم وجه اشتراک این اتفاقات را در جامعه‌ی امروز برجسته کند و هم اوقات مفرحی را برای خواننده، حین خواندن این کتاب رقم بزند.

مقدمه‌ی نخست کتاب "در شهر نی سواران"، کودتای مخملی نام گرفته و در نخستین مطلب از این کتاب، مسئله‌ی بقای الهی و ظهور بررسی شده است. سپس مطالبی را در ارتباط با مدیریت مجله دانشکده و مقدمه‌ای بر کتاب یکی از نویسندگان نوشته است و در ادامه با نگاه به شعر حافظ، ساقی نامه شاه منصور را نیز بررسی می‌کند. وی از استادش عباس اقبال نیز می‌گوید و در مطلبی هم نام با عنوان کتاب که "در شهر نی سواران" نام دارد، به زادگاهش کرمان نیز می‌پردازد. نویسنده نظریاتی پیرامون تدریس زبان عربی نیز ارائه می‌کند و به ترجمه‌ی شعر عطار نیز در این اثر نگاهی داشته است.شرح واژه‌های دشوار ذیل صفحات درج شده و فهرست اعلام با عنوان  نام یاب در پایان کتاب آمده است .

فهرست

بقا بقای خدای است
 تکرار آب روان
 هدهد خوش خبر
نظریاتی در تدریس عربی
اقبالیه
مروارید شعر حافظ
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات