کتاب در سیارات چه می گذرد؟ فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات فخر رازی

در سیارات چه می گذرد؟

نویسنده: ژول ورن
مترجم: عنایت الله شکیباپور
ناشر: فخر رازی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 368
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

شبی مه آلود…در ورودی دریای مدیترانه ستاره ای دنباله دار به نام گالیا که در بند جاذبه زمین گرفتار شده در طول دوره گردش خود با بخشی از زمین بین فرانسه و انگلیس تماس پیدا می کند. برخورد آنقدر محکم است که ستاره دنباله دار بخشی از زمین را به خود متصل کند.تمام زمین مورد نظر به همراه آبها و گیاهان به گالیا می چسبد.ساکنان منطقه مورد نظر احساس زمین لرزه خفیفی می کنند. ولی به آن اهمیتی نمی دهند.صبح که از خواب بیدار می شوند جهان تغییر کرده است! آنان نیز بون اینکه بدانند به همراه آبها، گیاهان و تمام منطقه موردنظر سوار بر ستاره دنباله دار شده اند! سی و شش نفر با ملیت های مختلف سوار بر ستاره ای دنباله دار محکوم به سفری دو ساله…

 در سیارات چه می گذرد؟ نام رمانی علمی-تخیلی از نویسنده محبوب فرانسوی، ژول ورن می باشد.ژول ورن این رمان را در سال ۱۸۷۷ به تحریر درآورد و انتشارات هتزل آن را در فرانسه منتشر کرد.این رمان با نام  Off on a Comet (سوار بر ستاره دنباله دار) به انگلیسی ترجمه شد.نام اصلی کتاب در فرانسه Hector Servadac (هکتور سرواداک) بود.کاپیتان سرواداک نام شخصیت اصلی داستان است.ژول ورن قصد داشت هیچکدام از شخصیت ها را در پایان داستان زنده نگذارد! ولی ناشر کتاب کتاب هتزل ژول ورن را مجبور کرد پایان داستان خود را تغییر دهد.

اسمی که برای شخصیت اصلی داستان یعنی Servadac  در نظر گرفته شده به نوعی تداعی کننده کلمه فرانسوی cadavres به معنی جنازه و جسد می باشد که اشاره ای بر این واقعیت در داستان داشت.ژول ورن با این کتاب بار دیگر قدرت تخیل قوی خود را به رخ همگان کشید.قدرت داستان پردازی و قوه تخیل ژول ورن در این داستان حد و مرزی نمی شناسد. اصول علمی داستان حتی هم اکنون و در قرن بیستم انسان را به شگفتی وامی دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

در سیارات چه می گذرد؟

  • ناشر: فخر رازی
  • کد کتاب: 80660 - 109/2
  • موجودی: در انبار
  • 450,000ریال
  • 370,000ریال

برچسب ها: ژول ورن, عنایت الله شکیباپور, داستان های تخیلی, داستان های فرانسوی, کتاب در سیارات چه می گذرد؟