دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

در ستایش زندگی

در ستایش زندگی

نویسنده: مسیحا برزگر
ناشر: ذهن آویز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 384
اندازه کتاب: پالتویی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب 

کتاب در ستایش زندگی تالیف مسیحا برزگر، اصولى ساده را به شما خواهد آموخت، که به کمک آن مى‌توانید ارباب زندگی خود باشید. این کتاب می‌تواند کمک‌حال آدم‌هاى بى‌پیرایه‌ باشد تا دردها، دشوارى‌ها و چالش‌هاى زندگى‌شان را چنان سامان دهند که از راه و در راه نمانند. زندگى، در نگاه ما آفریده مى‌شود. این ماییم که زندگی خود را، به‌گونه‌اى که آن را مى‌بینیم، مى‌سازیم. ما مى‌توانیم نگاه خود را دگرگون کنیم، و در نتیجه، زندگی خود را نیز. ما مى‌توانیم زندگی خود را، آن‌گونه که دوست داریم، بسازیم. ما آفریننده‌ى زندگی خود هستیم.

دستیابى به شیوه‌ى درست زندگى، ساده است، اما آسان نیست. شیوه‌ى ساده‌ى زندگى شاید دشوار باشد، اما پر است از شادمانى، امید و کامیابى. سخن گفتن و نوشتن درباره‌ى شیوه‌ى ساده و درست زندگى، خارج از توان است، اما توان خداوند بى‌نهایت است. وقتى از خدا استمداد بجوییم، از توان بى‌نهایت او بهره‌مند خواهیم شد. 

کتاب در ستایش زندگی، کتابى‌ست در ستایشِ زندگى. ستایشگران زندگى، دلى آرام دارند و سرشارند از نیرویى مثبت و سازنده. ستایشِ زندگى، خرج‌کردن زندگى براى دستیابى به شهرت، ثروت و یا قدرت نیست. کسى که گوهر را به پاى خرمهره‌ها مى‌ریزد، ستایشگرِ زندگى نیست، دشمن زندگى‌ست. 

خود را باور کن!
به توانایى‌هاى خود ایمان داشته‌باش!
بدون اعتمادى متواضعانه و واقع‌بینانه نسبت به توانایى‌هاى خود،
هرگز نمى‌توانى طعم توفیق و سعادت را بچشى.
ره‌توشه‌ى تو،
اعتماد به نفْس توست.
اگر خود را حقیر و ناتوان بدانى،
هرگز به آرزوهاى بلند خود دست نمى‌یابى.
اعتماد به نفْس،
راهى‌ست که به شناخت خویشتن مى‌انجامد؛
و شناخت خویشتن،
موجبات کامیابى و احساس سعادت تو را فراهم مى‌آورد.
بنابراین،
خود را باور‌کن...

همه‌ى ما مسافریم. همه‌ى ما اگر در راه باشیم و از پا نیفتاده باشیم، بى‌تردید، به مقصد خواهیم رسید. فهم اصول ساده‌ى زندگی درست، دل را آسوده مى‌کند، آشوب ذهن را مى‌خواباند و انسان را با زندگى آشتى مى‌دهد. قهر و گریز از زندگى، قهر و گریز از خداست. خدا، نفس و نفس زندگى‌ست. بنابراین، کتاب در ستایش زندگی، منافی گریز از زندگى و مشوّق بهره‌مندى و کامیابى از آن است.اصول ساده و معنوی کتاب در ستایش زندگی، کمک مى‌کند تا سرشار شوىم از ایمان و چیره شوىم بر تمامی یأس‌ها و تیرگى‌هاى روح. اگر مى‌خواهىم کامیاب باشىم، باید مفهومِ شکست را شکست بدهىم. باید بر خویش و بر محیط خویش چیره شوىم. این‌گونه است که سرشار مى‌شوىم از خنده و شادمانى و عشق. 

اگر اجازه ندهیم، هیچ نیرویى نمى‌تواند ما را شکست بدهد. پاره‌اى از روح خداوند در ماست. روح خداوند، انرژی جاری تمامى‌ناپذیر است. ما این انرژى تمامى‌ناپذیر را در وجود خود دارىم. ما مى‌توانىم زندگی را سرشار کنىم از روشنى و شادمانى.بسیارى از آدم‌ها، در مواجهه با واقعیت‌هاى ناخوشایندِ زندگى از پا درمى‌آیند و تن به شکست مى‌دهند. بسیارى از آن‌ها معتقدند که بخت و اقبالى ندارند. آن‌ها نمى‌دانند که پاره‌اى از روح خدا در آن‌هاست و اصولى ساده و معنوى نیز هست که با بهره‌گیرى از آن‌ها مى‌توان بخت و اقبال را تحت کنترل درآورد و حتى آن‌ها را آفرید. چه غمبار است دیدن احساس یأس و سرخوردگى آدم‌ها در برابر دشوارى‌ها، دغدغه‌ها و معضلات زندگى. 

با آموزه‌هاى کتاب در ستایش زندگی، باید زندگى کرد. تردیدى نیست که زندگى بهبود پیدا خواهد کرد. ما مى‌توانیم شرایط زندگی را به دلخواه تغییر بدهىم؛ البته اگر بخواهىم. انّ اللهَ لایُغیِّرُ مابقومٍ حتّى یُغیِّروا ما بأنْفُسِهم. خداوند آنگاه زندگی تو را دستخوشِ دگرگونى و تحول مى‌کند، که تو بخواهى. تو مى‌توانى نسبت و رابطه‌ى خود را با دیگران اصلاح کنى و آن را چنان سامان‌دهى که مى‌پسندى. 

اگر چشمه‌هاى دل را بکاوىم، آب زلالِ عشق، روشنى، آرامش و وارستگى، از دل مى‌جوشد و بر سیمای‌مان جارى مى‌شود؛ زندگی خلاق، بر معنویت مبتنى‌ست. کامیابى، سلامت و احساس سعادت، نتیجه‌ى زندگی خلاق مبتنى بر معنویت است. کتاب در ستایش زندگی، براى کسانى نوشته شده است که خواهان روشنى، آزادى و آرامش‌اند. 

فهرست

دیباچه
خود را باور‌کن!
راز تحول مثبت
قطره دریاست اگر با دریاست
نیایش
خودشناسى
از میان برخیز
زورق
نجواکنان، راهى دریا
زندگى را به آواز بخوان!
بودن، همین و بس
نشانی خدا
رهایى از غم
کنارزدن حجاب عادت
شادمانه زیستن
به دنبال چه مى‌دویم؟
شروعى تازه
من و جهان من
گرمى و روشنى ببخشیم
زندگى در متن تولد و مرگ
ستایشِ آزادى؛ ستایش زندگى
«جاناتان، مرغ دریایى»
در ستایشِ خنده
قدْقامت عشق
خنده‌ نیلوفر، بوسه‌ خورشید

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات