كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
در راه انقلاب و دشواریهای ماموریت من در فرانسه

در راه انقلاب و دشواریهای ماموریت من در فرانسه

نویسنده: شمس الدین امیرعلائی
ناشر: دهخدا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 519
اندازه کتاب: وزیری  - سال انتشار: 1362- دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

مصور - اسناد

خاطرات اولين سفير ایران در فرانسه پس از انقلاب

دکتر امیرعلائی از اعضای مؤسس حزب ایران بود. او در دولت دکتر مصدق ابتدا وزیر اقتصاد ملی و با حفظ سمت استاندار خوزستان گردید. سپس به وزارت کشور رفت و پس از تیمسار زاهدی مسوولیت این وزارت خانه را بر عهده گرفت. یکی از کارهای مهم او در این دوران نشر تلگراف‌های مربوط به انتخابات دوره نهم مجلس و دخالت‌های رضاشاه بود که در دادگاه لاهه به عنوان اسناد حقانیت ایران مورد استفاده قرار گرفت.

پس از آن دکتر مصدق مسوولیت وزارت دادگستری را به او سپرد. یکی از مشکلات آیت الله کاشانی با دکتر مصدق این بود که دکتر امیر علایی حاضر به قبول توصیه کاشانی و آقازاده‌های او و اطرافیانش مانندشمس قنات آبادی نبود. سرانجام تحت فشارهای وارده دکتر مصدق او را به سمت وزیر مختار ایران در بلژیک منصوب کرد. او پس از کودتا از این سمت استعفا داد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

در راه انقلاب و دشواریهای ماموریت من در فرانسه

  • ناشر: دهخدا
  • کد کتاب: 98076- 201/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 500,000ریال

برچسب ها: شمس الدین امیرعلائی, تاریخ سیاسی ایران, پهلوی, انقلاب اسلامی, انقلاب ایران, جمهوری اسلامی, کتاب در راه انقلاب و دشواریهای ماموریت من در فرانسه