كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
در دامگه حادثه

در دامگه حادثه

نویسنده: عرفان قانعی فرد
ناشر: شرکت کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 670
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو  ؛ چاپ مجدد

 

مروری بر کتاب

بررسی علل و عوامل فروپاشی حکومت شاهنشاهی در گفتگویی با پرویز ثابتی

در دامگه حادثه یا «بررسی علل و عوامل فروپاشی حکومت شاهنشاهی» نام کتابی است از عرفان قانعی‌فرد محقق تاریخ معاصر.این کتاب حاصل گفتگوی وی با پرویز ثابتی مدیر امنیت داخلی سازمان اطلاعات و امنیت کشور (ساواک)می باشد. کتاب در اواخر سال ۱۳۹۰ توسط شرکت کتاب در لس آنجلس کالیفرنیا چاپ شده و دراوائل سال ۱۳۹۱ منتشر شده است. کتاب در قطع وزیری متوسط و سبک آن بصورت سؤال و جواب است ولی دارای پاورقی های مفصل و مفید می باشد.

کتاب از ۶۷۰ صفحه مطلب و ۸ صفحه تصاویر مربوط به دوران پهلوی و کلیشه روزنامه های اوائل انقلاب ۱۳۵۷، تشکیل شده است.در ارتباط با نقطه نظر های مصاحبه شونده، نقد های مختلفی انجام شده که درستی مطالب را به چالش کشیده اند. مجله مهرنامه در شماره بیست و سوم، پرونده مفصلی را تحت عنوان «انتقام از روشنفکران» به این کتاب اختصاص داد.

پرویز ثابتی سال ۱۳۳۷ (دو سال بعد از تاسیس) وارد ساواک میشه و خیلی زود جای پاش رو در اداره کل سوم یا همون امنیت داخلی ساواک سفت میکنه.ثابتی با قدرت تحلیل و هوش بالایی که داشته در ساواک رشد میکنه و پس از چند سال معاونت، سال ۵۲ میشه مدیرکل اداره امنیت داخلی ساواک و تا آبان ۵۷ مشغول به خدمت بوده.یعنی عملا از سال ۴۹ که مبارزات ضد رژیم با قیام سیاهکل وارد فاز مسلحانه میشه تا سال ۵۵ که با ضربات سنگین ساواک به گروه‌های مسلح و کشته شدن امثال حمید اشرف و بهرام آرام فضا آروم میشه، ثابتی یکی از اصلی‌ترین چهره‌های امنیتی رژیم شاه و ساواک به حساب میاد....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

در دامگه حادثه

  • ناشر: شرکت کتاب
  • کد کتاب: 94116 - 1/0
  • موجودی: در انبار
  • 1,200,000ریال

برچسب ها: پرویز ثابتی, عرفان قانعی فرد, انقلاب اسلامی, تاریخ سیاسی ایران, ساواک, سازمان اطلاعات و امنیت کشور, انقلاب ایران, پهلوی, کتاب های نایاب, کتاب در دامگه حادثه