منو
سبد خرید

در دامنه های کوه قاف

در دامنه های کوه قاف
-19 %
در دامنه های کوه قاف
  • موجودی: موجود
  • مدل: 142859 - 94/7
  • وزن: 0.60kg
685,000 ریال
850,000 ریال

در دامنه های کوه قاف

نویسنده: بهمن حمیدی
ناشر: لاهیتا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 407
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

مجموعه هفده مقالات

کتاب شامل گفتار و گفت وگوهایی تخصیص یافته است که در گردهمایی ها و مناسبت های مختلف به صورت شفاهی یا ندرتا در قالب خطابه عرضه شده اند و اکثر آنها بعدها در شکلی عملی تر و پیداست با زبان و شواهدی متناسب تر و جامع تر، در نشریات یا در هیأت کتابی که هم اکنون نایاب است و درزمان رواجش نیز گرفتار توزیع مضحکی شد، به چاپ رسیده اند.

این عناوین که تقدم و تأخر زمانی آنها نیز در کل رعایت شده است، عبارتند از:
«گامی چند با شاهنامه» چکیده و ریخت تازه ای از چند دیدار دوستانه و کم و بیش آموزشی در سال های مختلف ، «موسیقی شعر شاهنامه» ، «بنیادهای اجتماعی و اساطیری داستان رستم و اسفندیار» ، «تعادل اساطیری داستان اکوان دیو» که رسما به دعوت سه انجمن فرهنگی، موسیقایی و باستان شناسی ترتیب سخنرانی یافتند.

«آرش کمانگر»، خطابه ای است که در تکریم شاعر گران مایه، زنده نام سیاوش کسرایی تنظیم و به دعوت برگزارکنندگان گردهمایی ایراد شد و در مجله ای محلی صورت نشر یافت. «فرهنگ زنان شاهنامه»، حاصل گفتگوی کوتاهی است با روزنامه «آفتاب یزد» در پی انتشار کتابی با همین عنوان که از بخت یاری، انبارش لبالب است.

«قیاس نشانه شناختی و دیرینه یابی هفت خان های رستم و اسفندیار»، در قالب نوشته و به قصد پاسخ به دعوت «انجمن شاهنامه دورود و دانشگاه پیام نور لرستان» در گردهمایی «یادمان دومین همایش سراسری زاگرس نشینان و شاهنامه» در تیرماه 1387 ایراد شد که تردید ندارم در پوشش ازدحام ناشی از حضور شیرزنان و بهادرمردان زاگرسی، حتا عبارتی از آن نیز به خوبی شنیده نشد، تا چه رسد به واکاوی ذهنی یا کلامی آن. «عشق و رهایی، دو مضمون اصلی در داستان بیژن و منیژه» صورت پژوهشی و مبسوط گفتارهای چندی است در داخل و خارج از کشور.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات