دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

در جنگل شهر

در جنگل شهر

نویسنده: برتولت برشت
مترجم: محمود حسینی زاد
ناشر: خوارزمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 379
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

سه نمایشنامه

 کتاب سراسر تحقیر سرمایه داری، خورده بورژوازی، جهل و روشنفکر نماهای فاسد است، شاید به شکلی انتقام برشت از جامعه سطحی زمان خودش باشد، قهرمان داستان فردی عیاش و لاابالی تصویر شده که وظیفه تحقیر زنان سطحی، منتقدین هنری، سرمایه داری و هر چیز ساختگی را دارد، و در عین عیاشی لحظه ای تسلیم نمیشود، بینهایت اثر تامل برانگیزی است.

پس ازاولین اجراى نمایشنامه «آواى طبل ها در شب» در ۲۹ سپتامبر ۱۹۲۲ در تئاتر محفلى شهرمونیخ منتقد با نفوذ هربرت ارینگ که هیجان زده شده بود نوشت: «نویسنده بیست و چهارساله برتولت برشت یک شبه چهره ادبى آلمان را دگرگون کرده است.» در همان سال جایزهمعتبر به برشت داده شد.
اکنون که به گذشته مى نگریم جا دارد این قضاوت هوشمندانه رابدین گونه کامل کنیم که هیچ نویسنده و کارگردانى نه تنها در آلمان بلکه در سرتاسردنیا نتوانسته چنین تاثیر تعیین کننده اى بر تئاتر مدرن گذاشته باشد.با وجوداینکه برشت از خانواده اى مرفه برخاسته بود خیلى زود به سبک زندگى هنرمندان ولگرد علاقه مند شد و شروع به رفت و آمد به محیط هاى کارگرى و میکده هاى حاشیه شهر کرد.

فهرست

در جنگل شهر
صدای طبل در شب
بعل

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات