دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

در جست و جوی زمان از دست رفته ؛ کومبره

در جست و جوی زمان از دست رفته ؛ کومبره

نویسنده: مارسل پروست
مترجم: کامران برادران
ناشر: چترنگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 76
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

مصور - گلاسه - رنگی

رمان مصور ، همان‌طور که از نامش پیداست ، گونه‌ای از ادبیات است که از ترکیب متن و تصویر پدید می‌آید. هرچند واژۀ رمان به آثار بلند داستانی اطلاق می‌شود ، اصطلاح رمان مصور اصطلاحی است وسیع که می‌تواند آثار ادبی و غیرادبی مختلفی را دربرگیرد. در ایران به این‌گونه از ادبیات کمتر پرداخته شده است و جدای از ادبیات کودک ، شاید گونۀ طنز آن در قالب کمیک استریپ برای مخاطب آشناتر باشد.

نشر چترنگ، برای اولین بار در ایران آثار برجسته و کلاسیک جهان را به‌صورت رمان مصور منتشر کرده است. کتاب پیش رو و سایر کتاب‌های در دست چاپ این مجموعه، تلاشی است برای رواج این گونۀ ادبی، تا مطالعۀ آثار کلاسیک را برای مخاطبان مطبوع‌تر سازد.

مارسل پروست فرانسوی نویسندۀ نامدار اوایل قرن بیستم است که بسیاری از صاحب‌نظران او را از بهترین نویسندگان تمام اعصار می‌دانند. او عمدۀ شهرتش را مدیون مجموعۀ هفت‌جلدی در جستجوی زمان از دست رفته است که حجمی نزدیک به 4000 صفحه دارد و حدود 2000 شخصیت مختلف را در خود جای داده است. بسیاری از شخصیت‌های این مجموعه برگرفته از زندگی حقیقی پروست هستند. پروست نگارش این مجموعه را  سال  1909 در سی‌وهشت‌سالگی آغاز کرد و پیش از آنکه موفق به بازبینی و ویرایش تمام مجموعه شود، از دنیا رفت. سه جلد آخر این مجموعه پس از فوت او و به گردآوری برادرش به‌چاپ رسیده‌اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات