كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
در جست و جوی آن دیگر

در جست و جوی آن دیگر

نویسنده: گ. ی. گورجیف
مترجم: داود طبایی عقدایی
ناشر: گفتار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 243
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

سیر و سلوک عرفانی گورجیف به روایت خودش

نام نویسندگانی چون کارلوس کاستاندا، کریشنا مورتی، پائولو کوئیلو و دیپاک چوپرا طی سالیان گذشت در ایران همچون بسیاری از کشورهای جهان آوازه ای گسترده یافته و اهل مطالعه و جستجو نزد اینان کمابیش از معرفتی نشان یافته اند که انسانهایی از قرنها و شاید هزاران سال قبل در پی اش بوده اند.

تام گیورگس ایوانوویچ گورجیف اما تاکنون برای خواننده فارسی زبانن ناشناخته بوده است و این نخستین کتابی است که از وی به فارسی ترجمه می شود. کتاب حاضر شرح جستجوی گورجیف برای نیل به همان معرفت بنیادین و مرموزی است که بسیاری دیگر به شیوه های گوناگون از آن سخن گفته اند.ظرف چندسال اخیر گورجیف با موج رویکرد جهانیان به معارف باطنی از توجه دوباره و بیشتری برخوردار شده و نشانه آن کتابهایی است که اخیرا درباره تعالیم گورجیف منتشر شده است.

گوشه‌هایی از زندگی و سیر و سلوک عرفانی گورجیف ( 1872 1949)، به روایت خودش در این کتاب بازگو می‌شود .وی درباره کتاب می‌گوید :
هدف از نگارش این مجموعه ارائه مصالح لازم برای ایجاد ادراکی تازه بود، ادارکی که نوری متفاوت بر زندگی بتاباند .

گورجیف نخست توصیفی از دوران کودکی خود به دست می‌دهد ;سپس به گفت و گوهای خود با گروهی اکتشافی اشاره می‌کند که به اکتشافات بسیاری در کشورهای خاورمیانه و آسیای میانه، دست یافته‌اند .در پایان نیز مکتبی را که با عنوان برادری جهانی بنیان نهاده، به تفصیل تشریح می‌کند .گفتنی است، گیورگس ایوانویچ گرجیف فیلسوف روسی به دلیل اعتقاداتش سال‌های متمادی از عمر خود را در تبعید و زندان گذراند .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

در جست و جوی آن دیگر

  • ناشر: گفتار
  • کد کتاب: 109255 - 89/2
  • موجودی: در انبار
  • 450,000ریال

برچسب ها: گورجیف, داود طبایی عقدایی, زندگینامه, فیلسوفان روسی, عرفان, عرفان غرب, روانشناسی عرفانی, خودشنتسی, کتاب در جست و جوی آن دیگر