كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
در جستجوی کبریت احمر ؛ زندگی نامه ابن عربی

در جستجوی کبریت احمر ؛ زندگی نامه ابن عربی

نویسنده: کلود عداس
مترجم: فریدالدین رادمهر
ناشر: نیلوفر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 533
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1

مروری بر کتاب

کتاب کبریت احمر تألیف کلود عداس، جامع ترین و موثق ترین و معتبرترین کتاب در شرحِ احوال و زندگانی ابن عربی است ؛ ویلیام چینیک

شیخ الاکبر در خلال هشت قرنِ اخیر نفوذی شگرف بر صوفیان داشت. برغم آثار عظیم وی و تأثیر بسیارش، مطالعات اندکی دربارۀ وی صورت گرفته است.

نوشته های ابن عربی جدا از زندگانی او نیست این نوشته ها را نمی توان از مقامات بلند شیخ الاکبر جدا ساخت، نوشته هایی که از شرق تا غرب در پهنای وسیع جهان اسلامی با استقبال بی نظیری روبرو شد و دست به دست گشت. جهان اسلامی در آن موقع، از سویی با تهدید مسیحیان در اسپانیا روبرو بود و از سوی دیگر، با صلیبیان در فلسطین می جنگید. ابن عربی هم در حیات روحانی و هم در زندگانیِ جسمانیِ خویش، هر جا که رفت و با هر که مصاحبت گزید، ناظر به این وقایع بود و از سلوک در مقامات روحانی خود بازنماند.

پیش از انتشار این کتاب، آنان که در پی شرح حالی از ابن عربی بودند، منابع اندکی در اختیار داشتند. کتاب سترگ کلود عداس با اِشراف کامل وی بر نوشته های خود ابن عربی و سایر منابعِ اصیلِ دیگر، خواه عربی و خواه فارسی، به رشتۀ تحریر درآمده است و منبع کاملی در زندگی ابن عربی به شمار می آید. با این کتاب هم زندگی ابن عربی را می شناسیم و هم با دنیایی که او در آن زیست، آشنا می شویم و هم تاریخ دقیق نوشته های او را در می یابیم و هم به اصول عقاید وی پی می بریم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

در جستجوی کبریت احمر ؛ زندگی نامه ابن عربی

  • ناشر: نیلوفر
  • کد کتاب: 48136 - 116/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: کلود عداس, فریدالدین رادمهر, ابن عربی, عرفان اسلامی, تاریخ اسلام