دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

در جستجوی خویش

در جستجوی خویش

نویسنده: ویرجینیا ام. اکسلاین
مترجم: محمود توتونچیان
ناشر: فرهنگستان یادواره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 263
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 1

کیفیت: نو ؛ مزین به نوشته تقدیمی و امضای مترجم

 

مروری بر کتاب

این کتاب داستان شکوفایی یک شخصیت سالم وقوی در کودکی است که عمیقا گرفتار روان آشفتگی بوده است. 
داستان زمانی شروع میشود که دیبز تقریبا دو سال تمام را در مدرسه گذرانده است. در ابتدا او اصلا حرف نمیزد،گاهی تمام صبح را بدون توجه به دیگر کودکان کلاس و یا معلم، گنگ و بدون حرکت می نشست یا چهار دست و پاروی کف اتاق راه می رفت، گه گاه نیز جیغ و دادهای شدید به راه می انداخت، وضع دیبز معلمین روانشناس و نیزپزشک متخصص اطفال مدرسه را به طور درد آوری گیج کرده بود، آنها متحیر بودند که آیا او عقب افتاده ذهنی است؟ آیا او از یک بیماری عمیق روانی که علت نهفته‏ ای دارد رنج می برد؟ آیا در موقع تولد آسیب مغزی دیده است؟هیچکس نمی دانست.

این کتاب شرح حال یک انسان کوچک در خود گم گشته است که به طور رقت انگیزی از بیماری رنج میبرده و نویسنده آن را به حق ( درجستجوی خویشتن) نامیده است و در نتیجه هوشیاری و مهارت فراوانی که دکتر اکسلاین درکمک های بالینی خود به کار می برد، بالاخره شخصیت توانا و برجسته این کودک به صورت یک رهبر واقعی نمایان ‏می گردد.

این کتاب داستان پسر کوچکی بنام دیبز است او حرف نمی زند، بازی نمی کند، خود را در یک زندان استثنایی محبوس کرده است و او تنها ست.این داستان نمایانگر آن است که او چگونه می آموزد تا خود را به آفتاب برساند، به زندگی.. او می آموزد که چگونه وجود خود را کشف کند و آن وجود را به دنیای کودکان دیگر باز گرداند. و اما« آن» این دختر کوچک و زیبا از نوعی اختلال مرموز و عجیب آزرده بود، پدر و مادر زحمتکش او با عشقی که نسبت به « آن» داشتند وضع و مشکل او را بتدریج درک و...

نویسنده قبل از نوشتن این کتاب نیز در حوزه روان شناسان، به علت ارائه چند نظریه و عملکرد آنها در درمان از طریق ‏بازی کاملا شناخته شده بوده است".

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات