در تکاپوی تمدن جهانی ؛ سیری در برخورد تمدنهای بودایی و اسلامی

در تکاپوی تمدن جهانی

نویسنده: دایساکو ایکدا - مجید تهرانیان
مترجم: شفق سعد
ناشر: قطره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 320
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

سیری در برخورد تمدنهای بودایی و اسلامی

این کتاب حاصل گفت و گوی دو دانشمند ایرانی و ژاپنی ("دایساکوایکدا" و "مجید تهرانیان") است. در این گفت و شنود، تمدن‌های اسلامی و بودایی از سده‌ی هفتم میلادی به بعد بررسی می‌شود، نیز از امکانات ایجاد یک تمدن جهانی که از همه‌ی تمدن‌های بزرگ دنیا بهره گیرد سخن به میان می‌آید.

رقابت‌های تسلیحاتی، مسئولیت‌ها و حقوق بشر، و نقش سازمان ملل و ادیان در ایجاد یک نظام جهانی عادلانه و متمدن بخشی از محورهای گفت و گو‌ست که افزون بر آن، رهنمود اخلاقی و فرهنگی برای دوران سرگشتگی کنونی جهان، جنگ ادیان و تمدن‌ها بازگو شده است.

دایساکو ایکدا رهبر سازمان سوکاگاکای جهانی است که بیش از 12 میلیون عضو در سراسر جهان دارد. مجله تایم، آقای ایکدا را معتبرترین رهبر ژاپن» نامیده است.در طی 40 سال گذشته ایکدا بیش از 1500 «گفتگو» با رهبران فرهنگی و سیاسی جهان، از آن جمله آرنولد توینبی، میخاییل گورباچف و نلسون ماندلا منتشر کرده است.

مجید تهرانیان استاد روابط بین المللی دانشگاه هاوایی و مدیر پژوهشکده صلح «تودا» است. آثار او شامل بیش از20 کتاب و 100 مقاله در بیش از 12 زبان در دنیا منتشرشده است.تهرانیان متولد مشهد و دارای دکترا در رشته اقتصاد سیاسی از دانشگاه هاروارد است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

در تکاپوی تمدن جهانی ؛ سیری در برخورد تمدنهای بودایی و اسلامی

  • ناشر: قطره
  • کد کتاب: 91656 - 99/3
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال

برچسب ها: دایساکو ایکدا, مجید تهرانیان, شفق سعد, عرفان هندی, بودیسم, تصوف, ذن, هندوئیسم, کتاب در تکاپوی تمدن جهانی