كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
در باب تکنولوژی

در باب تکنولوژی

نویسنده: جوزف پیت
مترجم: مصطفی تقوی
ناشر: کتاب آمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 254
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مبانی فلسفهتکنولوژی

در باب تکنولوژی کتابی است که پیت فهم خود از مبانی فلسفی تکنولوژی را در آن تبیین کرده است. این اثر صرفا نقل و جمع بندی سخن دیگر متفکران نیست و نویسنده با رویکردی فعالانه و خلاقانه کتاب را نگاشته و در مباحث فلسفه تکنولوژی مساهمتی جانانه از خود به یادگار گذاشته است. به همین دلیل مباحث کتاب از طراوت و درخششی خاص برخوردار است و امید می رود که خواننده کنجکاو را به خود جلب کند. نویسنده نسبت به تکنولوژی بر خلاف برخی از فلاسفه تکنولوژی رو ترش نمی کند و مسئولیت پیامدهای ناگوار تکنولوژی را بر عهده انسان می داند.

او به خود مختاری تکنولوژی آن گونه که الول از آن دفاع می کند قائل نیست و در خصوص تغییر ارزش ها به علت توسعه تکنولوژی بر خلاتف متفکرانی چون فینبرگ از خود نگرانی بروز نمی دهد پیت می کوشد به برخی از نقدها علیه تکنولوژی پاسخ گوید اساس تحلیل های او در این کتاب کار خطیری است که در تعریف تکنولوژی و سپس در عرصه مدل بر آن به انجام رسانده است نویسنده را باید تحت تاثیر پرس فیلسوف پراگماتست آمریکایی دانست. امید می رود که ایده های جسورانه پیت شوق نقد را در خواننده بیدار کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

در باب تکنولوژی

  • ناشر: کتاب آمه
  • کد کتاب: 103963- 22/4
  • موجودی: در انبار
  • 125,000ریال
  • 110,000ریال

برچسب ها: جوزف پیت, مصطفی تقوی, تکنولوژی, فلسفه علم, ارتباطات, فلسفه اجتماعی, فن آوری, مبانی فلسفه تکنولوژی, فلسفه تکنولوژی, کتاب در باب تکنولوژی