منو
سبد خرید

در استعاره هایت که هستیم

در استعاره هایت که هستیم
درحال حاضر موجود نمی باشد
در استعاره هایت که هستیم
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 43658
  • وزن: 0.30kg
  • SKU: 57100
  • UPC: 23
0 ریال

در استعاره هایت که هستیم

نویسنده: مریم قهرمانی
ناشر: نویسه پارسی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 266
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

«در استعاره­ هاست که هستیم» با خوانشی نیچه­ ای از آراء لکان، به مسئله استعاره و نسبت آن با انسانگی پرداخته است. آنچه نیچه به مثابۀ امر نمادین لکانی می ­شناسد، زبان و استعاره؛ و آنچه به مثابۀ واقع می­ شناسد، ماهیت اشیاء است. نیچه زبان را ماهیتاً استعاری می­ بیند و آن را واسطه ­ای میان انسان و جهان تلقی می­ کند.

از این رو، امر نمادین لکان، از نگاه نیچه، هاله­ ای بهم ­بافته از استعاره ­هاست. نیچه نیز همچون لکان بر این باور است که گریز از استعاره و زبان ممکن نیست و انسان راهی جز به سر بردن در زبان ندارد. نیچه ساختار شناختی انسان را مبتنی بر نسبت­ های استعاری با جهان می­ شناسد و کار انسان را شبیه­ سازی جهان به خود می­ داند.

این کتاب در تلاش است به بسط آنچه نیچه دربارۀ زبان و استعاره گفته است، بپردازد و میان آنچه نیچه و لکانمی­ گویند، پل بزند. همچنین، کتاب، در پشتوانۀ آراء نیچه و در توضیح ناممکنی واقعِ لکان، مروری بر یافته­ های نظریه­ های کوانتوم و نسبیت داشته و درپی پاسخگویی به این سوال بوده است: چرا امر واقع قلمرو ناممکن است؟

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات