منو
سبد خرید

در اردوگاه محکومین

در اردوگاه محکومین
-15 %
در اردوگاه محکومین
  • موجودی: موجود
  • مدل: 102135 - 34/2
  • وزن: 0.20kg
  • SKU: 46641
127,000 ریال
150,000 ریال

در اردوگاه محکومین

نویسنده: فرانتس کافکا
مترجم: کامل روزدار
ناشر: اشاره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 88
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

با نقد و تفسیر - مصور

نویسنده این داستان را در مدت کوتاهی پس از شروع جنگ جهانی اول به رشته تحریر درآورده است. در این موضوع که این داستان تحت تأثیر حادثه آغاز جنگ جهانی اول نگاشته شده است، تردیدی وجود ندارد. البته اطلاعاتی که نویسنده از اردوگاه محکومین داشت، اردوگاه‌هایی که در آن زمان وجود داشتند، در پدید آمدن این داستان مؤثر بوده‌اند.

کافکا به این شکل موضوع این داستان را مانند داستان‌های دیگر خود از واقعیت الهام گرفته بود. داستان «در اردوگاه محکومین» انتقاد از روش‌هایی نیست که در اردوگاه‌های اروپایی به کار برده می‌شدند؛ چنین دستگاه‌هایی به احتمال قوی در هیچ‌کدام از این اردوگاه‌ها وجود نداشتند. داستان «در اردوگاه محکومین» حتی انتقاد از سیستم قضایی سابق هم نیست؛ زیرا عدم وجود هرگونه سیستم قضایی حتی به صورت ناقص آن درست همان ننگ و فضاحتی است که این داستان آن را در معرض دید قرار می‌دهد.

... «دست‌کم در این دره کوچک و عمیق شنی که دورتادور آن را سراشیب‌هایی بی‌آب‌وعلف فراگرفته بود، کسی جز افسر، مسافر، محکوم، که آدمی بود کرخت و بی‌روح با چانه‌ای پهن و موهای ژولیده و چهره‌ای چرکین، و سربازی که زنجیر سنگینی در دست داشت، دیده نمی‌شد».

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات